banner51
19 Ağustos 2019 Pazartesi

Alanya Belediyesi Yol Haritasını Çiziyor

Stratejik Plan, eylül ayı sonuna kadar tamamlanıp, yayımlanacak

28 Mayıs 2019 Salı 14:50
Alanya Belediyesi Yol Haritasını Çiziyor

Alanya Belediyesi’nin 2020-2024 yılları arasında gerçekleştirmesi öngörülen faaliyetlerinin yer alacağı Stratejik Plan için çalışmalar başladı. Stratejik Plan, eylül ayı sonuna kadar tamamlanıp, yayımlanacak.

Alanya Belediye Başkanlığı tarafından, çalışmaları yürütmek amacıyla Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Uyar’ın danışmanlığında, Strateji Geliştirme Kurulu ve Stratejik Planlama Ekibi oluşturuldu. Söz konusu kurullar, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 9. Maddesi ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 41. Maddesi gereği hazırlanması gereken 2020-2024 yılları stratejik plan çalışmalarına başladı.

ALANYA BELEDİYESİ’NİN GELECEK 5 YILI MASAYA YATIRILACAK

İlgili kurullarda görev alan üyeler Prof. Dr. Süleyman Uyar başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda toplanarak bilgilenme ve değerlendirme faaliyeti yaptılar. Uyar, toplantıda stratejik plan kapsamında yapılacak iş ve işlemlere ilişkin yol haritasını ortaya koydu. Stratejik Plana katkı vermesini sağlamak amacıyla önümüzdeki günlerde tüm paydaşların konuya ilişkin görüşleri alınacak. Uyar, önümüzdeki günlerde yapılacak toplantılarda da belediye faaliyetlerinde öncelikli hususların belirlenerek, 5 yıllık hedeflerin saptanacağını kaydetti. Eylül ayına kadar yoğun bir çalışma temposu ile hazırlanacak olan Stratejik Plan, Eylül ayında belediye meclisinde onaylanarak yürürlüğe girmiş olacak. Bilindiği gibi Stratejik Plan, belediye seçimlerini müteakiben altı ay içeresinde tamamlanmış olması gerekiyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV