banner51
21 Eylül 2019 Cumartesi

Ali Adnan Kaya: Herkes kendi işini yapsın!

Antalya Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı'nın açıklamasına bir tepki de MHP İl Başkanı Kaya'dan geldi.

17 Mart 2016 Perşembe 19:14
Ali Adnan Kaya: Herkes kendi işini yapsın!
 MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya'nın yaptığı yazılı açıklamada; "Değerli Basın Mensupları, Aziz Dava Arkadaşlarım, Sevgili Antalyalılar;

Ülkemizin zor günler geçirdiği ve muhterem Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin AKP hükümetine milli meselelerde değerli çözüm teklifleri götürdüğü bir dönemde, yeni anayasa kılıfı içinde Başkanlık sistemini dayatmaya nakliyat kalkanların önünde tek engel olan Milliyetçi Hareket’in üzerinde çeşitli algı operasyonları ile oyunlar oynanmakta olduğu Türk milletinin bildiği bir gerçektir.
Daha dün Antalyamızın yüreği kanamış, hainlerin kurşunları ile şehit edilen bir evladımızı toprağa vermek zorunda kalmışken, Antalya Baro Başkanı ve birkaç arkadaşının medyaya verdiği demeç hepimizi daha da yaralamıştır.
Baro Başkanı Avukat Sayın Alper Tunga Bacanlı’nın kamera ve mikrofonlar karşısında bir basireti bağlandığına inanmak istediğimiz “Ankara’daki bombalı saldırıdan muhalefet partileri de sorumludur ve istifa etmelidirler ” sözleriyle yetinmeyip “Bahçeli de buna dahildir” sözleri haddini aşmanın ve bilinçli bir ifadenin ta kendisi olduğu aşikardır!
Sayın Bacanlı belli ki son zamanlarda moda olan bir akıma kapılmıştır.
Hedefinde Bahçeli ile birlikte MHP yönetimi bulunmaktadır.
“Önce ülkem, sonra partim sonra ben” diyebilen bir lider ve MHP’nin ülkeyi yönetme sorumluluğu mu var ki, Kürtçü HDP ve PKK sevici Y-CHP ile bir tutulmaktadır?
Sayın bahçeli, oy kaybetmek bahasına ülke bütünlüğü ve milli çıkarlarımız konusunda bir çok meselede AKP’nin karşısına hep “hayır” diyerek çıktığı için eleştirmediniz mi?
Sayın Bahçeli’nin her dediği bugün bir bir ne acıdır ki gerçekleşmiyor mu, memleket bölünme noktasına gelmedi mi, “analar ağlamasın” argümanı “Anadolu”yu ağlatır hale getirmedi mi?
Adaleti temsil eden cüppesiyle bölücü PKK/HDP’yi ve yoldaşı AKP’yi kınaması gerekenler, oyunun parçası olarak ne yazık ki Sayın Bahçeli ve MHP’yi istifaya davet ediyorlar.
Baro Başkanı arkadaşımız haddini de, Ülkücü geleneği de yıkıp geçmiştir.
İlgilileri şiddetle kınıyorum.

Baro Başkanı bir avukat, bir hukukçu olarak, sözlerinin ne kadar adaletin temsilcisi olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Olan biten, Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi, “MHP’siz siyaset, MHP’siz Meclis yolunda, MHP'nin önünü açmak sloganıyla, şahsi ikbal ve çıkar kapısını açmaya çalışmaktır. Herkes kendi işini yapsın ! Cübbenin arkasına sığınarak Milliyetçi Hareket'e yön tayin etmeye kalkışmasın.” Dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV