banner51
17 Eylül 2019 Salı

Aydın: Ormanlar Hayat Damarlarımızdır!

Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Antalya Milletvekili İbrahim Aydın yazılı basın açıklaması yaptı.

21 Mart 2016 Pazartesi 18:42
Aydın: Ormanlar Hayat Damarlarımızdır!
 Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, yaptığı yazılı açıkamada; Ormancılık gününün amacı: Ormanların korunması ve geliştirilmesinin önemi ve çok yönlü faydalarının halkımıza duyurulması ve bu yöndeki ilgisinin arttırılmasıdır.

         Ormanlar tarih boyunca insanoğlunun en büyük hayat damarlarından bir tanesi olmuştur. Söz konusu doğal varlığımıza yönelik olarak son yüzyıllarda girişilen katliamlar, ne yazık ki, geleceğimiz adına endişe verici bir hal almış bulunmaktadır.

tez yazdırma ücretleri

          İlk envanter rakamlarına göre 20,2 milyon hektar olan orman varlığımız 2015 yılında 22,3 milyon hektara ulaşmıştır. Ormanlarımızın imar ve ıslah edilerek verimli hale getirilmesi maksadıyla 2012-2016 döneminde 5 yılda toplam 4,2 milyon hektar genç ormanda bakım çalışması yapılması hedeflenmiştir. Milli Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği (2008-2012) kapsamında 2 milyon 429 bin Ha. alanda çalışma yapılmış, 2 milyar adet fidan toprakla buluşturulmuştur. Ülkemizde 1946 yılından 2014 yılı sonuna kadar 7 milyon 887 bin hektar alanda ağaçlandırma, erozyon kontrolü, bozuk orman alanlarının rehabilitasyonu, mera ıslahı, enerji ormanı tesisi, suni gençleştirme ve özel  ağaçlandırma çalışmaları yapılmıştır.

tez yazdırma fiyatları

         Ormanların korunması , çevremizin ağaçlandırılması hem  yurdumuzun , hem  dünyamızın mühim bir sorunudur Hepimiz hem doğal olarak hem de emekle yetişenini korumalı, yaşatmalı ve tükenmez bir doğal kaynak olarak değerini bilmeliyiz. İklim değişikliğinin olumsuz tesirlerinin azaltılması, erozyonla toprak kaybının önlenmesi, verimli zirai alanların korunması, hava kirliliğinin ve gürültünün azalması, etrafında yaşayanlara iş imkânı sağlaması gibi çok önemli faydalar, ormanlarımız tarafından bize sunulmaktadır.

                   Bu duygu ve düşüncelerle tüm  '’ 21 Mart Dünya Orman Gününü ve Haftasını ‘’tebrik eder ve herkesi yem yeşil bir dünyada yaşamak için ağaç dikmeye davet ediyorum." Dedi.

tez yazdırma

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV