banner51
19 Ekim 2019 Cumartesi

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Başkan Böcek KONYSİAD’ın Konuğu Oldu

“Ucuz Et İçin Tanzim Satış Mağazaları Geliyor”

01 Ekim 2019 Salı 14:52
Başkan Böcek KONYSİAD’ın Konuğu Oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) konuğu oldu. KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan ve Dernek üyelerine tarımdan, turizme, ekonomiden yatırımlara kadar pek çok konuda açıklamalarda bulunan Başkan Böcek, sorularıda yanıtladı.

Antalya’nın sorunlarına çözüm üretmeye azim ve kararlılıkla devam edeceklerini belirten Başkan Muhittin Böcek, “Kesinlikle geçmiş dönemle ilgili bir hesaplaşmam yok. Demokrasiye inanmış birisi olarak bugüne kadar Antalya’mız için çivi çakan herkese teşekkür borçluyuz” dedi.

KAMU YARANINA OLAN PROJELERE DEVAM

Geçmiş dönemden kamu yararına, vatandaşların yararına olan projeleri devam ettireceklerini ifade eden Böcek, Doğu Garajı, Kent Müzesi projelerini tamamlayacaklarını, seçimden hemen önce ihalesi yapılan 505 milyon lira yatırım bedelli Kınık Hali Projesi’ni ise iptal ettiklerini kaydetti.

HALK ET ÇALIŞMASI TAMAM

Yerelden ve kırsaldan kalkınma hedefiyle çalışmalar yaptıklarını anlatan Başkan Muhittin Böcek, Halk Su projesini daha önce patentinin alınmasından dolayı Ant Su olarak gerçekleştireceklerini, projeyle ilgili altlıkları oluşturduklarını söyledi. Böcek, vatandaşa ucuz et sağlayacak Halk Et’le ilgili Kepez öncelikli olmak üzere Muratpaşa ve Konyaaltı’nda tanzim satışla ilgili çalışmaları tamamladıklarını müjdeledi.

KEPEZ SANTRAL’DE KİRA YARDIMI SÜRECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısında 200 milyonluk borçlanma yetkisine onay çıktığını hatırlatan Başkan Böcek, Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde 2817 vatandaşa ödenen kira yardımı konusunda da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile anlaşıldığını, kira yardımının süreceğini aktardı.

32 KREŞ AÇILACAK

Bu süreçte kısa, orta ve uzun vadeli çalışmaları planladıklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Kısa zamanda bitireceğimiz ve açılışını yapacağımız projelerimiz var” diye konuştu.Eğitim, sağlık, spor, alt yapı ile ilgili öncelikli hedefleribelirlediklerinin altını çizen Böcek, Antalya genelinde 32 kreş açacaklarını ifade etti.

İHALEYİ ALAN FİRMA KONYAALTI’NA BİR KURUŞ HARCAMIYOR

Başkan Muhittin Böcek şöyle devam etti: “Önceki dönemde 129 milyon liraya ihalesi yapılan Konyaaltı Sahili Projesi’ne, göreve geldik gördük ki 254 milyon lira harcanmış. Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya geliyoruz, nerede yanlış varsa onu düzeltmeye geliyoruz." dedik. Bütün vatandaşlarımızın dertlerine derman olacağız dedik. 20 yıldır ihale yaparım. İhalenin bir kişiye verilmesi rekabet koşullarını oluşturmaz. Şartname gereği belediye güvenliği, temizlik işlerini yerine getiriyor. Konyaaltı Sahili’ne Boğaçayı ile birlikte yıllık 10 milyon 780 bin lira harcıyoruz.İhaleyi alan firma bir kuruş harcamıyor.”


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV