banner51
18 Eylül 2019 Çarşamba

Başkan Böcek Öğrencilere Verdiği Sözü Tuttu

Üniversite Öğrencisine 5 Metreküp Su Bedava

13 Eylül 2019 Cuma 19:42
Başkan Böcek Öğrencilere Verdiği Sözü Tuttu
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Seçim Vaatleri Arasında Yer Alan Üniversite Öğrencilerine Yönelik Can Suyu Projesini Hayata Geçirdi
ASATGenel Kurulu’nda üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla 5 metreküpe kadar su kullanımının ücretsiz olması karara bağlandı. ASAT Genel Kurulu ayrıcasu satış tarifesinde düzenlemeye gidilmesi yönünde karar aldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ASAT Genel Kurulu’nda üniversite öğrencilerini sevindiren bir karar alındı. ASAT Genel Müdürlüğü’nün üniversite öğrencileri için Öğrenci Aboneliği oluşturması ve üniversite eğitimini Antalya’da gerçekleştirdiğini gerekli evraklarla beyan eden öğrencilerin kullandıkları suyun ilk 5 metreküpünün ücretinin Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması karara bağlandı. Böylece Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçimden önce üniversite öğrencilerine verdiği Can Suyu sözünü de yerine getirmiş oldu.

ÖĞRENCİ ABONELİĞİ OLUŞTURULDU
Öğrenci tarifesinden yararlanabilmek için öğrencinin örgün eğitimde öğrenim görmesi, belirtilen adreste oturduğunu ikamet belgesi ile kanıtlaması, herhangi bir yerde gelir getirici bir işte çalışmıyor olması, her yıl Ekim Ayı sonuna kadar öğrenci belgesini kuruma ibraz etmesi ve ailesiyle yaşamıyor olması gerekiyor.
İÇME SUYU TARİFESİNE DÜZENLEME
ASAT Genel Kurulu’nda ayrıca içme suyu tarifesi, atıksu tarifesi, kaynak suyu ve arıtılmamış su satış tarifesi, hizmet ve teminatlar tarifesi ve yaptırımlar tarifesinin yeniden değerlendirilmesi konusu ele alındı. Genel Kurul’da su ücretlerinde yüzde 20 artış öngören tarife düzenlemesi oy çokluğuyla kabul edildi.
GEÇMİŞ DÖNEMLE HESABIMIZ YOK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek kararın alınmasından sonra yaptığı açıklamada, “20 yıldır Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptığım süreçte hep yapıcı olmaya çalıştım. Yeri geldi su zammına evet verdiğimiz günler de oldu. Geçmiş dönemle bir hesabımız yok. Beni şu anki durum ilgilendiriyor. Mevcut devraldığımız borçlarla ilgili zam yapıyoruz” dedi.
GENİŞ ÇAPLI DEĞERLENDİRME YAPILDI
Su tarifesindeki artış kararından önce ASAT Genel Müdürü ve yardımcıları ile geniş çaplı bir değerlendirme yaptığını ifade eden Başkan Böcek, “Biz bütün ilçe belediyelerimizi hep kendimiz gibi göreceğiz dedik. Muhtarları dinledik, suyu olmayan yaylalarımız var. Antalyalı yılda 70 milyon faiz ödüyor. Su zammı geçmiş dönemden beri yapılır. Ülke ekonomisindeki sıkıntılar bellidir. Bu konularla ilgili biz çalışmalarımızı yaptık. ASAT’ta arkadaşlarımız yüzde 35 zam yapmazsak yatırım yapamayacağız dediler. Biz de düşündük toplantı yaptık her yerden hesap ettik. Yatırımları her şeyi ortaya koyduk. 5 yıl süre içerisinde bundan sonra zaten zamla ilgili bir sıkıntımız olmayacak” diye konuştu.


Toplantının sonunda ASAT Genel Kurulu su satış tarifesindeki ücretlerin yüzde 20 arttırılarak belirlenen şekilde uygulanmasını oy çokluğuyla karar bağladı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV