banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Başkan Muhittin Böcek Aksu’yu Ziyaret Etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,19 ilçede tek taksimetre tarifesi olacağını söyledi.

18 Eylül 2019 Çarşamba 15:36
Başkan Muhittin Böcek  Aksu’yu Ziyaret Etti
 Başkan Muhittin Böcek 
Aksu’yu ziyaret etti
 “19 ilçede tek taksimetre tarifesi olacak”
Antalya’yı planlı kurallı ve kimlikli bir kent yapmak için göreve geldiklerini belirten  turistik yerlerde farklı taksimetre uygulamasına son vereceklerini, 19 ilçede tek taksimetre tarifesi olacağını söyledi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aksu İlçesi’nde muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya gelerek sorun, talep ve önerileri dinledi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve belediye bürokratlarının da yer aldığı toplantıda konuşan Başkan Muhittin Böcek, kimseyi ötekileştirmeden, dertlere derman olmaya geldiklerini ifade etti. Bu doğrultuda sorunları yerinde tespit etmek için tüm ilçeleri ziyaret ettiğini kaydeden Böcek, “Bugün de Aksu’nun sorunlarını masaya yatıracağız. Muhtarlarımız sorun ve taleplerine anında cevap bulacaklar” dedi.
GAZİPAŞA’DAN KAŞ’A TEK TAKSİMETRE TARİFESİ
Muhtarları tek tek dinleyen Başkan Böcek, sorun ve talepleri not ederek, çözüm için ilgili bürokratlarını görevlendirdi. Bir oda temsilcisinin turistik yerlerde farklı taksimetre uygulaması olduğunu hatırlatması üzerine Başkan Muhittin Böcek, Antalya’nın her yerinde tek taksimetre uygulamasına geçileceğini belirtti. Başkan Böcek, şunları söyledi: “Planlı, kurallı ve kimlikli kent için geliyoruz dedik. Kurallarımız var. Gazipaşa’dan Kaş’a Korkuteli’den Kumluca’ya Antalya’da taksimetre ücret tarifesi tek olacak. Turistik yerde ayrı merkezde ayrı tarife olmayacak. Ortak noktada buluşacağız. Örneğin şu an havalimanından taksiyle Kadriye’ye giden bir turist 250 lira veriyor ama aynı turist dönüşte Kadriye’den havalimanına 350 liraya geliyor. Herkes elini taşın altına koyacak. Antalya’da 913 mahallede 19 ilçede taksimetre tarifesi tek olacak. Kural bu. Kimsenin hakkını yemeyeceğiz. Esnafın da yanında olacağız. Taksiye binen turist farklı tarifeleri görünce kazıklandım mı diye düşünmeyecek. Antalya kurallı bir kent olacak.”
ULAŞIM MASTER PLANI ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK
Başkan Muhittin Böcek, 19 ilçeyi kapsayacak şekilde bir Ulaşım Master Planı çalışmasına başladıklarını belirterek, ilçelerin ulaşımla ilgili birçok sorununu bu planın oluşturacağı altlıkla çözüleceğini kaydetti. Aksu’da ASAT çalışmalarından dolayı bozulan yolları süratle asfaltlayacaklarını aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gökmen, Alaylı, Gökdere mahalle yollarının da asfalt programına alınması talimatını verdi.
KANALİZASYON ÇALIŞMALARI KASIM’DA BAŞLIYOR
Başkan Böcek, Aksu genelinde kanalizasyon çalışmalarına Kasım ayından itibaren başlayacaklarını, Aksu’nun sağlıklı bir alt yapıya kavuşması için ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını kaydetti. Böcek, Antalya’nın 913 mahallesindeki tüm mezarlıkların çevre düzeni ve peyzajını kapsayan bir çalışma yapacaklarını söyledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV