banner51
17 Eylül 2019 Salı

Başkaya: “Türkiye, bunun da üstesinden gelecek”

Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Songül Başkaya, Antalya ve Türkiye gündemini değerlendirdi.

21 Mart 2016 Pazartesi 18:18
Başkaya: “Türkiye, bunun da üstesinden gelecek”
 Günaydın Türkiye programını Antalya’dan sunan Mustafa Kaya’nın konuğu olan Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Songül Başkaya, Antalya ve Türkiye gündemini değerlendirdi.

Ulusal Gönüllüleri’nin “Teröre Karşı Türkiye’nin Birliği” konulu Aydınlanma Kahvaltısı için Antalya’ya gelen Ulusal Kanal Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kaya ve Aydınlık Gazetesi Yayın Koordinatörü Mustafa İlker Yücel bugün Antalya’dan canlı yayın gerçekleştirdi. Günaydın Türkiye programını Antalya’dan sunan Mustafa Kaya’nın konuğu Akdeniz Gerçek Gazetesi S. Yazıişleri Müdürü Songül Başkaya oldu. CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi de olan Başkaya, Antalya gündemini değerlendirdi.

“GÜN BİRLİK GÜNÜ”

Ülkenin geçtiği zor dönemde teröre karşı herkesin birlik olması gerektiği mesajını veren Başkaya, “Ülkemizde hükümete ve idarecilere karşı tepki var elbette. Ama gün birlik olma günü. Terörle mücadele konusunda iktidarı muhalefeti ortak hareket etmeli, destek olmalı. Dış kaynaklı senaryoların sergilendiği bir dönemden geçiyoruz. Ama Türkiye bunun da üstesinden gelecek. Terörden korkmuyoruz. Huzur ve refaha mutlaka ulaşacağız” dedi.

“RAPOR NE OLDU?”

Antalya’da Rusya krizi, terör, dış politika sonrası yara alan tarım ve turizm konusunda da değerlendirmede bulunan Başkaya, özellikle Antalya Tarım Konseyi öncülüğünde hazırlanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na sunulan raporun Porno gereğinin yapılmasını istedi. Üreticinin Antalya’da zor bir dönemden geçtiğini, acil destek tedbirlerinin alınmaması halinde ciddi krizlerin olabileceğini kaydeden Başkaya, yetkililere seslendi.

ANTALYA’NIN ÇEYREK ASIRLIK HAYALİ

EXPO 2016 Antalya konusunda gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi gerektiği noktasına da vurgu yapan Başkaya, Antalya’nın çeyrek asırlık hayali Tünektepe teleferik projesinin de bir an önce hayata geçmesi için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi. Başkaya, projenin Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne katkı sağlayacak, turizmde yeni bir çekim merkezi yaratılacağını kaydetti. Temeli 2012 yılında atılan ama bitirilemeyen teleferik projesi için son Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de 8.2 milyonluk borçlanma yapıldığını ifade etti. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV