banner51
21 Eylül 2019 Cumartesi

Büyükşehir’den ecdat yadigarı Bosna Hersek’e öğrenci yurdu

Kardeş şehir Mostar’ın ilk öğrenci yurdunu Antalya Büyükşehir Belediyesi yapıyor.

12 Mart 2016 Cumartesi 15:47
Büyükşehir’den ecdat yadigarı  Bosna Hersek’e öğrenci yurdu
 Antalya Büyükşehir Belediyesi, kardeş şehri Mostar’a şehrin ilk öğrenci yurdunu kazandırıyor. Ecdat yadigarı Bosna Hersek’e maddi değerle ölçülemeyecek bir hizmet yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Türel “Gerçek manada milliyetçilik kardeşlerimize, dindaşlarımıza hizmet etmekle olur” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Bilge Kral Aliye İzzetbegoviç’in ülkesine öğrenci yurdu yapıyor.  Antalya ile kardeş şehir olan Mostar’ın ilk öğrenci yurdunun temelleri Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılacağı tören ile atılacak. Berlin’de düzenlenen ITB Fuarı’nın ardından Bosna Hersek’e geçen Başkan Türel, ecdat yadigarı topraklara hizmet etme şansı buldukları için büyük bir mutluluk ve gurur yaşadıklarını söyledi. Kendileri için, yapılan hizmetin maddi değerinden çok manevi değerinin önemli olduğunu anlatan Türel “Bosna Hersek, Türkiye’nin kardeş ülkesidir. Mostar da Antalya ile kardeş şehir. Yapılacak olan öğrenci yurdunun kardeş şehrimizin ilk öğrenci yurdu olması mutluluğumuzu katlıyor” şeklinde konuştu.


MİLLİYETÇİLİK LAFLA OLMAZ
AK Parti iktidarı ile Orta Asya’dan Balkanlara ecdat yadigarı topraklarla, dindaşlarımızla soydaşlarımızla yeniden gönül köprüleri kurulduğunu anlatan Türel gönül bağını gelecek nesillere aktaracak, kardeşlik ilişkilerini pekiştirecek bir hizmetin temellerini atacaklarını kaydetti. Milliyetçiliğin lafla olmayacağını, kardeşlerinizin yanında olmakla, ecdat yadigarı topraklara hizmet etmekle olacağını dile getiren Türel, temelleri atılan öğrenci yurdunda yetişecek üniversite öğrencilerinin hem Bosna Hersek’e hizmet edeceğini hem de Türkiye’nin gönüllü elçileri olacağını söyledi.

Bosna Hersek’de temaslarda bulunacak olan Başkan Menderes Türel, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç ile bir araya gelecek.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV