banner51
18 Eylül 2019 Çarşamba

Döşemealtı'nda Hizmet Veren Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılı Heyecanı Yaşanıyor

Büyükşehir Özel Eğitim Okulu’nda Yeni Eğitim Yılı Heyecanı

10 Eylül 2019 Salı 21:44
Döşemealtı'nda Hizmet Veren Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılı Heyecanı Yaşanıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, 572öğrencisiyle 2019- 2020 eğitimöğretim yılına başladı
Merkezin, 9. Sınıf Mesleki Eğitim ve İş Uygulamaları sınıfları içinse kayıtlar devam ediyor.Merkezde eğitim gören özel bireyler, iş uygulama atölyeleri ve eğitim sınıflarında hem rehabilite ediliyor hem de yeteneklerini geliştiriyor.Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğini taşıyan rehabilitasyon merkezinde bu dönem 572 öğrenci eğitim görecek.
MESLEK SINIFINA KAYITLAR SÜRÜYOR
Merkezin, 9. Sınıf Mesleki Eğitim ve İş Uygulamaları sınıfları içinse öğrenci kayıtları Kasım ayına kadar devam edecek. Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilere ve ailelere hayırlı olmasını dileyen Mesleki Eğitim Müdürü Gülser Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi olarak yeni eğitim yılına güzel bir şekilde başladık. Tüm kadromuzla görevimizin başında, sevgi ve ilgiyle öğrencilerimizin yanındayız” dedi.
DOLU DOLU BİR EĞİTİM YILI
Gülser Yılmaz, bünyesinde derslikler, atölyeler, konferans salonu, yemek salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, hidroterapi havuzu, kapalı spor salonu, açık oyun parkı ve fizyoterapi üniteleri bulunan merkezde, uzman bir kadroyla öğrencilere dolu dolu eğitim vereceklerini söyledi. Mesleki eğitim ve iş uygulamaları sınıflarından iki yıl üst üste mezun verdiklerini ifade eden Yılmaz, “9. sınıfımız için kayıtlarımız Kasım ayına kadar devamedecek. Engelli öğrenci sahibi bütün velilerimizi okulumuza davet ediyoruz” diye konuştu.
YAZ OKULU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
1 Temmuz - 29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen yaz okuluna da öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Gülser Yılmaz, “İki ay süren yaz okuluna yaklaşık 260 öğrencimiz katıldı. Futbol, basketbol, yüzme branşlarının yanı sıra, müzik, resim gibi sosyal aktivitelerle öğrenciler eğlence ve eğitimi bir arada yaşadılar” dedi.
OKULA SEVEREK GELİYOR
2012 yılından itibaren merkeze devam eden özel birey Türkü Özdemir’in babası Ceyhan Özdemir, “Merkez kızım Türkü’ye sosyal anlamda çok fayda sağlıyor. Türkü okula isteyerek ve severek geliyor. Eğitmenler ve idari personel de son derece ilgililer. Bende kızımla birlikte okula gelip ona eşlik ediyorum. Anne ve babalar olarak bizler de burada çocuklarımızla olmaktan keyif alıyoruz” ifadelerini kullandı.
EĞİTİM VE SEVGİ OĞLUMU DEĞİŞTİRDİ
Özel birey Sinan Kuzucu’nun annesi Hamire Kuzucu da okuldan çok memnun olduklarını söyleyerek, “Okulumuzdan, öğretmenlerden personeller hepsinden çok memnunuz. Okulda gördüğü eğitim, sevgi ve birliktelik oğlum Sinan’a çok şey kattı. Okula da çok severek ve hevesle geliyor” diye konuştu. Öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok sevdiğini belirten Sinan daokulda piyano çaldığını, resim çizdiğini ve galoş yaptığını söyledi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV