banner51
17 Eylül 2019 Salı

Efsane geri dönüyor

Şarampol Projesi ilk etap çalışmaları başladı.

15 Mart 2016 Salı 14:23
Efsane geri dönüyor
 Şarampol Caddesi uygulanacak olan konsept ile her gün yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği bir alışveriş sokağı (AVS) olacak.

Şarampol Caddesi’nin sahip olduğu potansiyeli kullanarak, bir çekim merkezi haline getirecek proje, caddeye yeni bir kimlik kazandıracak. Proje, yalnızca Antalya’nın değil, Türkiye’nin ve dünyanın en önemli yayalaştırma projelerinden biri olacak. 
Havuzuyla, suyuyla, renkleri, düzenlemeleri, kent mobilyaları ile oluşturulacak yeşil alanları ve oyun parklarıyla Antalya’ya gelen herkesin gezmek için gideceği bir cadde planlandı. 
DAHA YEŞİL OLACAK
Proje ile birlikte Şarampol Caddesi daha yeşil bir görünüm kazanarak mevcut görünümünden daha fazla canlı olacak. Cadde üzerinde dinlence alanlarının yanı sıra, kafe ve restoran gibi reaktif birimler açık alan olarak kullanılacak. Mevcut binaların görünümüne zarar vermeden, tabela, klima gibi görüntü kirliliğine sebep olan dış üniteleri uygulanacak teknikle kaybedilecek. Gündüz olduğu kadar gece saatlerinde aktif olarak kullanılacak caddeye aydınlatma elemanları ile canlılık kazandırılacak. 
ULAŞIM VE TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK
Cadde güzelleştirmenin çok ötesinde olan projeyle Şarampol’ün ulaşım ve otopark sorunu da çözülüyor. Tonguç Caddesi’nin Eski Şarampol Caddesi- Şarampol Caddesi ve 567 Sokak kesişimlerine eş zamanlı geçiş projeleri hazırlandı. Buralara yeraltı geçişli 3 kavşak yapılacak ve bu üç nokta ışıksız geçilecek. Böylelikle yayalaştırılmış projede bir kesinti olmayacak. Yayalaştırılmış projede acil durumlar için itfaiye, ambulansın ön taraftan geçişini sağlayabilecek, yaya yolunun üstünde bir servis yolu olacak. Bölgeye yer altı otoparkları yapılacak. Bunların üzerinde park olarak yeşil alan oluşturulacak. Burada yaklaşık bin araçlık otopark kapasitesi ortaya çıkacak. Otoparklarla, araçlarıyla gelen vatandaşların otopark sorunu yaşamadan caddeye ulaşabilmesi ve ticari hareketlilik sağlanması amaçlanıyor.    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV