banner51
22 Eylül 2019 Pazar

İYİ Parti’li Çokal’dan Protokol Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal Yaptığı Yazılı Açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti Demokratik Bir Devlet Mi Yoksa Nepotik Bir Devlet Mi?” İfadesini Kullandı

09 Eylül 2019 Pazartesi 15:30
İYİ Parti’li Çokal’dan Protokol Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tuba Vural Çokal, “Hakimiyet milletindir, düsturuyla parlamento yönetmiş Meral  Akşener’in karşısında “Hakimiyet sadece başkanındır” diyerek protokol çamı deviren bir valiyle karşı karşıyayız. Valinin devlet başkanı karşısında protokol usulü uygulaması esastır. Ancak devlet başkanının olmadığı yerde devlet görevi yapmış hali hazırda görevli bulunan onca insan varken, Bilal Erdoğan’a taktırılan altın kemer, sadece devlet başkanı oğlu olmakla mı alakalıdır? Bilal beyin bilmediğimiz başka bir protokol sıfatı var mıdır? Demokratik devletlerin valisi halkın seçtiği insanlarla protokol uygularken monarşik devletlerin valisi kendisini sadece hanedan üyelerine karşı sorumlu hisseder.” dedi.
Açıklamalarına şöyle devam eden Dr. Tuba Vural Çokal, “Antalya valisi demokratik bir devletin mi valisi yoksa nepotik-monarşik bir saltanatın mı mabeyncisidir? Sayın Meral Akşener ve bizler, şehrin üst protokolü olan valinin altın kemeri takmasını anlayabiliyoruz ancak Cumhurbaşkanının oğlu olma sıfatının valilik sıfatının önüne geçirildiği bir sistem demokratik devlet anlayışının çözüldüğü bir mantığa delalet eder ki, demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlı olan bizlerin bunu kabul etmesi mümkün değildir. Bu çerçevede protokol kurallarını nepotik bir bağlılığa dönüştürerek devlet adabını sekteye uğratan Sayın Valiyi kınıyor, bir ailenin değil devletin valisi olmaya davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV