banner51
17 Eylül 2019 Salı

Konuksever’e raylı sistem müjdesi

Türel, 3’üncü etap raylı sistem hattının bir kolunun Konuksever’den geçeceği müjdesini verdi.

04 Mart 2016 Cuma 12:39
Konuksever’e raylı sistem müjdesi
 Muratpaşa İlçesi Konuksever Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Başkan Menderes Türel, 3’üncü etap raylı sistem hattının bir kolunun Konuksever’den geçeceği müjdesini verdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği Konuksever Mahallesi Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda vatandaşların sevgi seli ile karşılan Türel, tezahüratlar ve alkışlar nedeniyle uzunca bir süre konuşmasına başlayamadı. Başkan Türel, Konukseverlilere vizyon projelerini, yatırımlarını ve dünya gündemindeki Antalya’yı anlattı. Başkan Türel, 3’üncü etap raylı sistem hattının bir kolunun da Konuksever Mahallesi’nden geçeği müjdesini verdi.
BOĞAÇAYI’NDA 10 BİN KİŞİYE İŞ
Antalya’nın geleceğine yön verecek Boğaçayı Projesi, Konyaaltı Projesi, Kurvaziyer Liman Projesi, Tünektepe Teleferik Projesi gibi vizyon projelerin esnafa da büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Türel, “Sadece Boğaçayı Projesi'nde 10 bin vatandaşımız ekmek sahibi olacak. Hala muhalefet, bunların Antalya ya ne faydası var diye soruyor. Eğer bir proje içinde 10 bin kişiye iş kapısı açıyorsa benim size diyecek bir sözüm yok. Bunu anlamakta zorlanıyorlar, çünkü bu projeleri bizden önce yapamamışlar” dedi.
EN GÜZEL CEVAP ANTALYA’DAN
Dünya medyasının son zamanlarda Türkiye’de bir karışıklık varmış gibi göstererek, algı yönetimi yapmaya çalıştığını ifade eden Başkan Türel şunları söyledi: “Onlara en güzel cevabı Antalya’dan biz veriyoruz, vizyon projelerimizle cevap veriyoruz. Türkiye kötüye gidiyor diyenlere gelin bir Antalya’yı görün diyorum. İşte biz bu projelerle uluslararası yatırımcılarında dikkatini çekiyoruz. Dünyanın en büyük grupları Antalya’yı kapı etti. Dünyanın bütün yatırımcıları Antalya’nın, Türkiye’nin peşinden koşuyorsa, o zaman Türkiye’yle ilgili o felaket tellalları geçmişte olduğu gibi kaçacak delik arayacaklar. Ve Antalya’dan dünyaya mesajımızı vereceğiz, bu ülke yıkılmaz yıkılmayacak diyeceğiz.”
KONUKSEVER’E TREN GELİYOR GÖZÜNÜZ AYDIN
Konuşmasının sonunda Konuksever sakinlerine raylı sistem müjdesini veren Başkan Menderes Türel, sözlerini şöyle tamamladı:“Konuksever’e tren geliyor gözünüz aydın. Aksu- Meydan arasındaki raylı sistem ikinci etabı EXPO’nun açılış tarihi 23 Nisan’a kadar tamamlanmış olacak. 3. Etap çalışmalarımız da bitti. İhalesini Haziran Temmuz gibi yapmayı planlıyoruz. 3. Etap güzergahı Eski Varsak Belediye binası önünden başlayacak. Bir kolu Sakarya Bulvarı’ndan otogara dönecek. Oradan Akdeniz Üniversitesi’ne, Meltem ve Eğitim Araştırma Hastanesi’ne uzanacak.  Diğer bir kolu da Yeşilırmak ve Kızılırmak caddelerinden dümdüz Konuksever’e inecek. Karacaoğlan Caddesi devamında Atatürk Devlet Hastanesi’nin orada birinci etap ile buluşarak, tam bir ağ oluşturacak. Konuksever’den tramvaya bindiğinizde isterseniz Aksu’ya, Araştırma Uygulama Hastanesi’ne isterseniz Tıp Fakültesi’ne, otogara, isterseniz Varsak’a nereye istiyorsanız ulaşabileceksiniz. İnşaatına 2016 sonu, 2017 başında başlayıp 2 sene içinde tamamlamayı planlıyoruz. Hayırlı olsun.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV