banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Okullar Açıldı, Kitap Ve Oyuncak Kütüphanesi Şenlendi

Keloğlan İle Oynuyor Mars’a Yolculuk Yapıyorlar

19 Eylül 2019 Perşembe 16:31
Okullar Açıldı, Kitap Ve Oyuncak Kütüphanesi Şenlendi
 Antalya Büyükşehir Belediyesi Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi, 2019 -2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla minik öğrencileri misafir etmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Etiler Mahallesi’nde hizmet veren Kitap ve Oyuncak Müzesi, Lego Odasından Keloğlan Evine, Mars'a Yolculuk Odasından Kütüphanesine kadar pek çok etkinlik alanıyla çocukları eğlenceli bir ortamda eğitimle buluşturuyor. Yaz tatilinde de çocukların buluşma adresi olan merkez, okulların açılmasıyla miniklerle dolup taşmaya başladı.

MASAL DİYARINA YOLCULUK
Çocukları adeta masalsı bir dünyaya yolculuğa çıkaran Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi’ni 2019 yılı içerisinde 12 bin 479 çocuk ziyaret etti. Merkezde küçük yaştaki çocuklar masal odası ve lego odasında oynarken Keloğlan Evinde de eğitmenler tarafından kendilerine okutulan masalları dinliyor. Büyük yaştaki çocuklar ise bilim ve eğlencenin bir arada sunulduğu Mars’a yolculuk Odası’nda farklı bir deneyim yaşıyor. Merkezde yüzlerce kitabın bulunduğu kütüphane ve bilgisayar odası da bulunuyor.

KİTAP OKUYANA OYUNCAK SÜRPRİZİ
Çocukları kitap okumaya da teşvik eden merkezde bir kitap okuyan çocuk, istediği oyuncağı alarak 1 hafta süreyle evine götürebiliyor. 1 hafta sonra tekrar değiştirerek, hem kitap okuyup hem de istediği oyuncakla oynama fırsatı buluyor.

TELEFON İLE RANDEVU
2-12 yaş arası çocukların faydalanabildiği Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi hafta içi ve Cumartesi saat 09.00 ile 17.30 arasında hizmet veriyor. Oyuncak kütüphanesine gelmek isteyen çocuklar için 502 09 67 numaralı telefondan randevu alınması gerekiyor.    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV