banner51
21 Eylül 2019 Cumartesi

Senirli Bacanlı'yı topa tuttu!

MHP Antalya Büyükşehir sözcüsü Selçuk Senirli, Antalya Baro Başkanı Bacanlı'yı topa tuttu...

17 Mart 2016 Perşembe 16:27
Senirli Bacanlı'yı topa tuttu!
 MHP Antalya Büyükşehir Meclis Üyesi ve Sözcüsü Selçuk Senirli, Antalya Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı'nın MHP lideri Devlet Bahçeliye karşı yaptığı istifa açıklamasından sonra, Bacanlı'yı sert sözlerle eleştirdi. 

AKLA ZARAR, UCUZ VE SEVİYESİZ BİR AÇIKLAMADIR…

Antalya Baro Başkanı Avukat Alper Tunga Bacanlı ve Baro Yönetiminin, Ülkemizin başkentini ve Türk Milletinin masum vatandaşlarını hedef olan, bölücü terör örgütünün kanlı saldırısını bahane ederek, MHP’nin Genel Başkanını ve Başkanlık divanını istifaya davet etmesi; Akla zarar olmasının dışında, ucuz ve seviyesiz bir açıklamadır.

Antalya Barosuna göre,ülkemizdeki terörün sorumlusu;iktidar ve muhalefet partileri ile liderleriymiş ve de hepsinin istifa etmeleri gerekiyormuş….Breh…Breh…Breh…

BARO’YU KARAAMBAR KAMYONCULAR DERNEĞİNE DÖNÜŞTÜRMEYİN…

Ülkemizin en güzide eğitim kurumlarında yetişmiş binlerce hukukçumuzun temsil edildiği Antalya Barosunun, Karaambar Kamyoncular Derneğinin pespaye muhabbetlerine eş değer açıklamaları; gülünç bir komedidir.

PUTİN VE OBAMA’DA İSTİFA ETSİN Mİ…?

Baro Başkanı, Putin ve Obama’yı istifaya çağırsa, biraz daha akla yatkın ve anlamlı olurdu.

ZOR GÜNLER,TURNUSOL KAĞIDI GİBİDİR…!

Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Allah; Güvenlik kuvvetlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Allah; Devletimize Milletimize zeval vermesin. Allah; Karanlık mahfillerin ve Paralelcilerin şerrinden vatanımızı muhafaza eylesin.


ALPER TUNGA BACANLI NASIL BİR AÇIKLAMA YAPMIŞTI

ANTALYA Barosu Başkanı Alper Tunga Bacanlı, Ankara'daki bombalı saldırıdan siyasi iktidarın sorumlu olduğunu belirterek, "7 Haziran seçimlerinden sonra o sandıktan çıkan mesajı doğru anlamayıp bizi bu iktidara mahkum eden sözde muhalefet partileri de en az iktidar kadar bu işlerde sorumludur. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve muhalefet partisi liderleri istifa etmeli" dedi.
Antalya Barosu yönetimi ve avukatlarının yoğun katılımıyla Baro Başkanlığı'nda Ankara'daki bombalı saldırı nedeniyle açıklamada bulunuldu. 'Biz Alışmayacağız, Siz İstifa Edin' çağrısı yapılan açıklamada Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı, Haziran seçimleri sonrasında bir anda artan terör saldırılarının, başkentin merkezinde patlatılan canlı bomba eylemiyle devam ettiğini söyledi. Üzüntülü, kaygılı ve kızgın olduklarını belirten Bacanlı, “İstihbarat birimlerimiz iflas etmiştir. Terör saldırılarını kınamakla yetinen siyasal iktidar ve diğer siyasi partiler kanaatimizce çaresiz haldedir. Hatalı dış politika ve yöneticilerimiz tarafından sürekli gündeme getirilen savaş çığlıkları ülkemizi kaosa sürüklemektedir" dedi.
SORUMLU TÜM YETKİLİLERE İSTİFA ÇAĞRISI
Siyasi iktidara yakın bir gazetecinin, 'terör olaylarına bu ülkenin artık alışması gerektiği' sözünün gelinen son nokta olduğunu dile getiren Baro Başkanı Bacanlı, "Ülkemiz iç savaşa giderken biz Antalya Barosu olarak alışmayacağız. Ambulanslardan önce gelen yayın yasaklarına alışmayacağız, vatandaşlarımız, askerlerimiz şehit olurken televizyonlarda yayınlanan anlamsız ve gereksiz dizilere alışmayacağız. Ülke yangın yeri olmuşken, anayasa değişiklik tartışmalarına, başkanlık sistemi zorlamalarına alışmayacağız. İstihbarat zafiyetlerine alışmayacağız. Teröre ve destekçisi siyasal partilere alışmayacağız. Canlı bomba teröristinin cenazesine giden milletvekiline alışmayacağız. Kavgalarla birbirlerine hakaret ederek gündem değiştiren cumhurbaşkanı ve siyasal parti liderlerine alışmayacağız. Korkmuyoruz, sesleniyoruz, sorumluluğu ve dahili olan tüm yetkilileri istifaya davet ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' öğüdü bizim aydınlığımız olmuştur. Bunu unutturmaya çalışanlara alışmayacağız" diye konuştu.
DEMOKRASİLERDE BUNUN ADI İSTİFADIR
Sorumluluğun siyasi iktidarda olduğunu da belirten Bacanlı, artık sokak ve caddelerimizin güvenli olmaktan çıktığını söyledi. Aslında o bombalar, hançerlerin Türk milletinin kalbine saplandığını kaydeden Bacanlı, bombaların patlatıldığı Güvenpark, askeri servis araçlarının kalktığı alanların tesadüf seçilmediğini dile getirdi. Yine aynı şeylerin yaşanacağı, kısmen bilgilendirme yapılacağını anlatan Bacanlı, “Ben ölü ve yaralı sayısının da daha fazla olduğu kanaatindeyim. Yine birlik beraberlik çağrıları yapılacak, ülke bölünmenin eşiğine gelmiş, iç savaş yaşıyoruz, örtülü birlik ve beraberlik çağrılarıyla bu süreç atlatılmaya çalışılıyor. Yine son derece üzgün tavırlarla bu işi gerçekleştiren faillerin bulunacağı vs öğütler dinleyeceğiz. Burada bu işin siyasi sorumlularının, siyasi sorumluluğu alma noktasındaki demokrasilerde bunun adı istifadır" dedi.
BAHÇELİ'YE İSTİFA ÇAĞRISI

7 Haziran seçimlerinden sonra o sandıktan çıkan mesajı doğru anlamayıp, doğru algılamayıp, kendilerini bu iktidara mahkum eden 'sözde' muhalefet partilerinin de en az iktidar kadar bu işlerde sorumlu olduğunu da söyleyen Bacanlı, "Başta o süreci iyi yönetemeyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli olmak üzere ve başkanlık divanının, bu işte sorumlu olan herkesin ülke idare etme, siyaset üretme becerisi ve sahibi olmayan herkesin, ismini saydıklarım da dahil derhal istifa etmesini ve muhalefet partilerinin kendi partilerinin önünü açmasını, ondan sonra verilecek mücadeleyle Türkiye'de bir iktidar, kan ve politika değişikliği yapılması, ortaya konması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV