banner51
21 Eylül 2019 Cumartesi

Yaratıcı Drama Gücü Soba Müzesi’nde

Çağdaş Drama Derneği Antalya Temsilciliği’nin çalışmaları, Sobacılar Çarşısı’nda açılan Soba Müzesi’nde devam etti.

14 Mart 2016 Pazartesi 12:11
Yaratıcı Drama Gücü Soba Müzesi’nde
 Çağdaş Drama Derneği Antalya Temsilciliği’nin interaktif müzeciliğin gelişmesini desteklemek amacıyla yaptığı çalışmaları, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sobacılar Çarşısı’nda açılan Soba Müzesi’nde devam etti.

Temsilcilik, daha önce Antalya Oyuncak Müzesi’nde ve ATSO Antalya Kültür Sanat Merkezi’nde  “Müzelerimizi Yaratıcı Drama Yöntemiyle Geziyoruz” teması çerçevesinde gerçekleştirdiği Yaratıcı Drama Atölyelerine Antalya Soba Müzesi’nde devam etti. Müzeyi farklı bir bakış açısı ile gezmeyi hedefleyen atölye çalışmasına, dernek katılımcıları ve yaratıcı drama eğitmeni olmayı amaçlayan drama gönüllüleri katıldı.

Katılımcılar, dünyada sobanın edebiyatla buluştuğu tek müze olma özelliğine sahip olan Antalya Soba Müzesi’ni Hatice URAL KAVGACI liderliğinde gezdiler. Ateşin ilk evcilleştirilmesi sayılan soba kültürünü, geçmişten günümüze insan yaşamındaki etkilerini, sobalar hakkında bilgi edinerek, yaratıcı drama yöntemi ile gezen katılımcılar, atölyenin sonunda, soba kültürünün insan ilişkilerine yaptığı katkıları farkına vardıklarını ifade ettiler. Atölye çalışmasından sonra, müzenin birim yöneticisi Hatice DERE YAĞAR, müze hakkında ayrıntılı bilgilendirme yaptı.

ÇAĞDAŞ DRAMA DERNEĞİ 5 MART’TA 26. YAŞINI KUTLADI

Günümüzde Yaratıcı Drama, kişisel gelişim ve eğitimsel becerini artırmadaki etkisiyle  hızla yayılmaya ve her alanda karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Bu alandaki en yetkin kurum olan Çağdaş Drama Derneği, 5 Mart’ta drama gönüllülerinin yoğun katılımıyla 26. yaşını kutladı.

ÇDD Antalya Temsilcisi Algül KALAY, derneğin kurulduğu yıl olan 1990’dan bu yana 26 uluslararası seminer ve kongre, yurt içinde ve yurt dışında alan uzmanları liderliğinde pek çok konulu atölye gerçekleştirdiğini söyledi. Bunun yanında Çağdaş Drama Derneği’nin çeşitli dernekler,  kuruluşlar ve belediyelerle, kurumların ihtiyaçları doğrultusunda yaratıcı drama atölyeleri gerçekleştirdiklerini ifade eden KALAY, derneğin asıl amacının, Yaratıcı Dramanın yaygınlaşması ve mevcut drama kirlenmesinin önüne geçmek olduğunu söyledi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV