banner51
19 Ekim 2019 Cumartesi

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Balaban Kuşu Bulundu

Nesli tükenmekte olan balaban kuşu yaralı bulundu

03 Ekim 2019 Perşembe 14:18
 Balaban Kuşu Bulundu
Döşemealtı'nda yaralı halde bulunan ve dünyada nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Balaban kuşu, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi
Balaban kuşu tedavisinin ardından doğal yaşamına bırakılacak.
Döşemealtı'ndaki bir yemek üretim tesisinde çalışan AdbullahEvciman, mesaiye giderkenAtatürk Caddesi üzerinde yaralı bir kuş gördü. Daha önce hiç görmediği kuşu alarak işyerine getiren Evciman, vücudunun sol tarafında kanaması olan kuşa su verip, yetkililere haber verdi.
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekiplerince teslim alınan yaralı balaban kuşu tedavisi yapılmak üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne götürüldü. yaralı balaban kuşu tedavisi tamamlandıktan sonra yeniden tabii yaşam alanına bırakılacak.
Yaralı balaban kuşunu bulan Abdullah Evciman, "Saat 7 civarı mesaiye giderken kuşun yolun kenarında yaralı olduğunu gördüm. Hayvanın sol tarafında kanama vardı. Hemen alıp firmama getirdim yetkililere haber verdim. Daha önce böyle bir kuş görmemiştim. Geldikten sonra araştırmasını yaptım.Nadir bulunan balaban kuşu olduğunu öğrendim" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV