banner51
19 Ekim 2019 Cumartesi

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Kuzey Amerika'dan Antalya Döşemealtı'na Uzanan Aşk Hikayesi

Meksikalı çift Döşemealtı’nda nikah kıydı

04 Ekim 2019 Cuma 15:09
Kuzey Amerika'dan Antalya Döşemealtı'na Uzanan Aşk Hikayesi
Meksika'da tanışıp birbirilerine aşık olan İş insanı FabıanIssac Barbera Castro, nişanlısı Carolina AlverazMontero ile kısa süre önce yerleştikleri Antalya Döşemealtı’nda dünya evine girdi
Çiftin nikahı Döşemealtı'ndatanıştıkları  arkadaşları ve nikah işlemlerinde kendilerine yardımcı olan Belediye personelinin şahitliğinde kıyıldı. Meksikalı çift düğün pastası yerine belediye personelinin kendilerine ikram ettiği Türk baklavasını birbirlerine yedirdi.
KUZEY AMERİKA'DAN DÖŞEMEALTI'NA
Kuzey Amerika ülkesi Meksika’da tanışarak birbirlerine aşık olan Carolina AlverazMonterove  FabıanIssac Barbera Castro geçtiğimiz Şubat ayında Antalya’ya geldi. Burayı çok beğenen ve yerleşme kararı olan çift oturma izinlerini alıp Döşemealtı’nda ev satın aldı.
NİKAH ŞAHİTLERİ TERCÜMAN OLDU
34 yaşındaki Carolina AlverazMonterove 46 yaşındaki FabıanIssac Barbera Castro ülkeleri yerine çok sevdikleri ve yerleştikleri Antalya Döşemealtı’nda evlenme kararı aldı. Çift bugün Belediye nikah salonunda yapılan törenle Dünya evine girerken çiftin şahitleri nikah memurunun sözlerini tercüme etti. evlenmek istediklerini "Evet" cümlesiyle Türkçe ifade eden Meksikalı gelin ve damatın mutlulukları görülmeye değerdi.
DİZ ÇÖKTÜ YÜZÜK TAKTI
DamatFabıanIssac Barbera Castro nikah işlemleri sırasında diz çökerek düğün yüzüğünü gelin Carolina AlverazMontero’ya taktı. Gelin Carolina AlverazMontero ise Türk adetleri arasında yer alan geleneğe uyup, yeni eşinin ayağına basarak "evde söz sahibi benim” dedi. Daha sonra kendilerine ikram edilen baklavayı yiyen çift duygularını ise şu sözlerle anlattı.
SIRADIŞI AŞK HİKAYESİ
Gelin, Carolina AlverazMontero “Fabian benim müşterimdi. Erkek kardeşimle birlikte çalıştığımız tekstil endüstri şirketimize gelmişti. Beni görmüş ve önce takip edip adresimi bulmaya çalışmış. Ve daha sonra arkadaşlarıyla bir senaryo hazırlayıp benim arabama çarptılar. Sonra da yine arkadaşlarını gönderip beni korumaya aldı. Biz ertesi gün yemeğe çıktık. 3 gün sonra ise benim çok yakın arkadaşımın “BabyShover” partisinde ilk kez öpüştük" dedi.
DÖŞEMEALTI'NA HAYRAN KALDILAR
Carolina AlverazMontero, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eşim 10 yıl önce Antalya’ya tatil için gelmiş. Şubat ayında ise birlikte geldik.
Burayı çok beğendik ve burada yaşamaya karar verdik. Döşemealtı’nda evimizi aldık. İstanbul çok soğuktu, Antalya çok güzel iklimi vardı ve biz burayı tercih ettik” diye konuştu.
ÇOK MUTLUYUM
Antalya Döşemealtı'nda olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Damat FabıanIssac Barbera Castro ise “Çok mutluyum ve arkadaşlarıma ve siz aileme çok teşekkür ederim. Buradaki insanları ve buranın atmosferini çok seviyorum. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV