banner51
18 Eylül 2019 Çarşamba

Elmalı ASMEK Kurslarına Yoğun İlgi

Dikiş Nakış Kursu Kadınların Gözdesi

27 Ağustos 2019 Salı 14:32
Elmalı ASMEK Kurslarına Yoğun İlgi
Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASMEK kursları Elmalı’da yoğun ilgi görüyor
Elmalılı kadınlar, dikiş nakış kursuna katılarak hem meslek öğreniyor, hem de aile ekonomisine katkı sağlıyor.Büyükşehir Belediyesi Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Elmalı ASMEK’te en çok dikiş nakış kursu ilgi gösteriyor. Uzman eğitmenler eşliğinde dikiş nakış kursuna katılan kadınlar hem yeni beceriler ediniyor, hem de sosyalleşiyor. Kadınlar, öğrendikleri mesleki bilgilerle kurslarda yaptıkları ürünleri fuar, kermes gibi etkinliklerde ya da anlaştıkları iş yerlerine satarak aile ekonomisine katkı sağlıyor.
NEVRESİM VE PİKE YAPMAYI ÖĞRENİYORLAR
Elmalı ASMEK kurs merkezinde usta öğretici olan Hatice Tekeli, evde hanımlarını kurslara katılma konusunda çağrı yaparak, kursiyerlerin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Tekeli,  “Dikiş nakış kursumuzda makine nakşını ve piko çekmesini, öğretiyoruz. Nevresim, pike dikimi, yapıyoruz. Özellikle ev hanımlarının evde sandıkta kullanılmayan eşyalarını burada günümüze uyarlayıp yeni hale getiriyoruz. Kurs sonunda hem sergimiz hem de sertifika törenimiz var. Kursiyerler aldıkları belgeleri referans göstererek işe girebiliyor. Buradan ev hanımlarına sesleniyorum kurslarımıza gelsinler, ev ekonomisine katkıda bulunsunlar” diye konuştu.
ANNELER KURSTA ÇOCUKLAR KREŞTE
Anneleri kursta iken çocukları da Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi’ndeki kreşte keyifli zaman geçiriyor. Çocuklar okul öncesi eğitim alıyor. Kursiyer Ayşe Öztürk, kursiyerlere böyle bir imkânı sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Öztürk, “Boş zamanımızı burada değerlendirmek çok güzel. Kursu çok seviyorum. Bütün ­kadınlara tavsiye ederim evdeki malzemelerini değerlendirmek isterlerse bu kurs onlara çok güzel bir imkân sunuyor” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV