banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Ulutaş’tan Kaş Ova’ya Semt Polikliniği Müjdesi

Semt Polikliniği Müjdesi

12 Temmuz 2019 Cuma 15:28
Ulutaş’tan Kaş Ova’ya Semt Polikliniği Müjdesi
Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş seçim kampanyasında verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor
Başkan Ulutaş, Ova Sağlık Ocağı’nın 7 gün 24 saat esasına göre çalışacak Semt Polikliniğine dönüştürüleceğini müjdeledi. Kaş’ın  Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Semt Polikliniği müjdesini sosyal medya hesabından   verdi. Ulutaş müjdeyi ‘Ova Mahallemize Semt Polikliniği’nin açılması için onayı aldık. 24 saat hizmet verecek olan poliklinik servisimiz ilçemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun’ sözleriyle duyurdu. Ova Mahallesi’nde mevcut sağlık ocağı binasında hizmete başlayacak Semt Polikliniği Kaş merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta olan Kalkan, Yeşilköy, Gelemiş ,Çavdır, Kınık, İslamlar, Üzümlü, Çayköy ve civar mahallelerinde  yaşayan vatandaşlara sağlık hizmeti sunacak. Yaklaşık 20 bin nüfuslu bir bölgenin acil ihtiyacını çözmenin mutluluğunun yaşayan Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “ Kaşlı hemşerilerim hizmetin en güzeline layık. Onun için gece gündüz çalışacağız. İnsana dokunan projeler üretip acil ihtiyaçları çözeceğiz” dedi.

KAŞ SAĞLIK ALANINDA ÇITAYI YÜKSELTECEK
Kaş Belediyesi olarak vatandaşa her alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli hizmetler vermeye çalıştıklarını belirten Başkan Mutlu Ulutaş, “Kaş İlçemiz sağlık alanında dün olduğu gibi bu gün ve yarında inşallah çıtasını yükseltmeye devam edecek. Kaş’a çok güzel bir hastane kazandırdık. İlçemiz ve komşu İlçelerimizdeki vatandaşlarımız en güzle şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanıyor. Bu durum bizleri çok memnun ediyor ” diye konuştu

ACİL DURUMLARDA 35 KM UZAKLIKTAKİ HASTANEYE GİDİLİYOR
Kaş Merkeze yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan mahallelerin olduğunu ve Aile Sağlığı merkezlerin 17.30’dan sonra hizmet vermediğini belirten Başkan Ulutaş, “ Bu bölgelere hizmet verecek bir semt Polikliniğine ihtiyaç vardı. Vatandaşlarımız aile sağlık merkezlerinin 17.30’dan sonra hizmet vermemesinden dolayı akşamları acil bir durumda sağlık hizmeti alabilecekleri bir merkeze sahip değildi. Bizlerde Sağlık Bakanlığı ile gerekli temaslarda bulunarak bu konunun çözümü için çalışmaya başladık ” dedi.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ
Yerel seçimlerden önce çalışmalarına başlanan ve seçim kampanyasında Ova Semt Polikliniği sözünü tutmanın haklı gururunu yaşayan Başkan Ulutaş, “Uzun zamandır Semt Polikliniği için çalışıyorduk. Seçim kampanyası döneminde de vatandaşlarımıza bu konunun ne kadar önemli olduğunu bildiğimizi ve buraya bir poliklinik kazandırmak istediğimizi iletmiştik. Bu konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı ve ilgili birimlerle görüşmelerimiz olmuştu ve takibimiz devam ediyordu. Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanımız, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız sağ olsunlar onların destekleriyle burada bir sağlık merkezinin bir poliklinik hizmetinin verilmesi hususunda taleplerimizi ilettik destek oldular. Ve Ova Mahallemizde bulunan mevcut Sağlık Ocağı binasında hizmet verecek bir Semt Polikliniği için Sağlık Bakanlığımız onay verdi”

HEMŞERİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN
Sözlerine şöyle son veren Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Kaş Devlet Hastanesine bağlı hizmet sunacak Semt Polikliniği en kısa zamanda mevcut Ova Sağlık ocağı binasında hizmete başlayacak.7 gün 24 saat hemşerilerimizin istifade edebileceği Semt Polikliniğimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV