banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Başkan Böcek Kemer’de Sorunları Yerinde Tespit Etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Bürokratları İle Birlikte Kemer İlçesini Ziyaret Ederek Sorunları Yerinde Tespit Etti

26 Haziran 2019 Çarşamba 21:52
Başkan Böcek Kemer’de Sorunları Yerinde Tespit Etti
Başkan Muhittin Böcek "Dertlere Derman Olmak İçin Geldik" Dedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ilk olarak Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile birlikte turizm sektörü temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Topaloğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada, turizmcilerin sorunları masaya yatırıldı, çözüm önerileri tartışıldı. Başkan Muhittin Böcek ardından Kemer’de muhtarlar, STK’lar, esnaf temsilcileri, turizmcilerle birlikte geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun da katıldığı toplantıda Başkan Böcek, sorun, talep ve önerileri dinledi, projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. 
Başkan Böcek toplantıda yaptığı konuşmada, “Vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak için geliyoruz dedik ve bugün bütün daire başkanı arkadaşlarımla geldik. Bugün burada bütün esnaflarımızla, sivil toplum örgütlerimizle birlikte Kemer’in ne sorunu varsa konuşacağız. Bundan sonra ilçe ziyaretimiz devam edecek. Kısacası her şey güzel olacak, hep birlikte çalışacağız” dedi. Toplantıya katılanlar, hanutçuluk, toplu ulaşım araçlarının ilçe merkezindeki bazı noktalara uğraması, yeni indirme bindirme noktaları oluşturulması, Liman Caddesi düzenlemesindeki bazı aksaklıklar ve arıtma ile ilgili sıkıntıları dile getirdi. 

HERKESİN MUTLU OLACAĞI BİR ÇÖZÜM
Kemer’e sorunları çözmek için geldiklerini ifade eden Başkan Böcek, ulaşımla ilgili esnafın, vatandaşların herkesin mutlu olacağı, ortak noktada buluşacağı bir çalışma yapılması talimatını verdi. Başkan Böcek, Liman Caddesi’ndeki aksaklıkları revize bir proje ile kısa vadede çözeceklerini kaydetti. Böcek, yabancı dil bilmemekten yakınan esnaf için ASMEK bünyesinde yabancı dil kursu açabileceklerini ifade etti. Başkan Böcek, Beldibi’nden Tekirova’ya kadar olan bölümdeki orta refüjlerin bakımsız olduğunun dile getirilmesi üzerine, refüjlerin Karayollarına ait olduğunu ancak Büyükşehir Belediyesi olarak bakımı konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. 

KEMER BELESİYESİ’NE ZİYARET
Başkan Böcek Kemer temasları çerçevesinde Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu da makamında ziyaret etti. Başkan Böcek 99 günlük seçim sürecinde de söylediği gibi hangi partiden olursa olsun 19 ilçe belediye başkanıyla ayırım gözetmeden çalışacağını vurguladı. Kemer’in Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden birisi olduğunu belirten Başkan Böcek, ev sahipliği için Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti. 

KEMER’DE ARITMA SORUNU OLMAYACAK
Başkan Böcek belediye ziyareti sırasında bir gazetecinin Kemer’deki arıtmaların durumuyla ilgili sorduğu soruya da cevap verdi. Başkan Böcek, “Şu anda kapasite artırımı var. 2020 yılında daha da büyüterek, geliştirerek devam ettireceğiz. Şu anda sıkıntımız yok. Kültür ve Turizm Bakanımızla da bu konuda gerekli görüşmeleri yaptık” dedi.  

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV