banner51
21 Eylül 2019 Cumartesi

Mendilim Kekik Kokuyor” Seyircisi ile Buluşmaya Hazırlanıyor

Çanakkale Savaşı’na gönüllü katılan gençlerin hikayesinin anlatıldığı sinema filminin çekimleri Kemer’de başladı

24 Mayıs 2019 Cuma 18:03
Mendilim Kekik Kokuyor” Seyircisi ile Buluşmaya Hazırlanıyor
Çanakkale Savaşı’na gönüllü katılan gençlerin hikayesinin anlatıldığı uzun metrajlı sinema filminin çekimleri Kemer’de başladı.

Phaselis Antik Kenti’nde başlanan sinema çekimleri öncesinde bir otelde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Acar ile Belediye Meclis Üyesi Ferhan Fidan da katıldı. 


Hasan Ali Acar, basın toplantısında yaptığı konuşmasında, sinema filminin Kemer’de de çekilmesinden mutlu olduklarını söyledi. 

Filmde çok kaliteli oyuncuların rol alacağını belirten  Acar, “Phaselis Antik Kenti’nde çekimlerine başlanılan sinema filmi, ilçemizin de tanıtımına katkı sağlayacaktır. Kültürel organizasyonlara belediyemiz her zaman her türlü desteğe vermeye hazırdır.” diye konuştu. 

Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılında 18 Mart Üniversitesi’nin düzenlediği senaryo yarışmasında, A. Kadir Bozkurt tarafından yazılan “Mendilim Kekik Kokuyor” birincilik kazanmıştı. 


Proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından destekleniyor. Film ekibine Antalya Valiliği, Türk Kızılayı, Halk Bankası, TT Hotels Turkey, Aroma Meyve Suları ve Gıda A.Ş, Kemer Kaymakamlığı ve Belediyemiz destek oluyor. 

Sistem Medya Prodüksiyon Ltd. Şti’nin yapımcılığını üstlendiği sinema filminin yönetmenliğini Hüseyin özden ve Hakan Kurşun yapıyor. 

Filmde, Wilma Elles, Devrim Yakut, Mehmet Çevik, Başar Alemdar, Azer Selte, Alper Kut, Oktay Dal, Selim Gürata, Aydın Sigalı, Abdullah Sürekli gibi tanınmış oyuncular yer alacak. 

19 Mayıs’ta çekimleri başlayan ve Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı atmosferi Antalya’ya taşıyan uzun metrajlı filmin 2020’de vizyona gireceği belirtildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV