banner51
18 Eylül 2019 Çarşamba

Antalya’da Kültür Şöleni

Konuklar, Kültürlerini Yansıtan Kıyafetleri İle İlgi Çekti

30 Ağustos 2019 Cuma 14:08
Antalya’da Kültür Şöleni
Kepez Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bu yıl 5’ncisini düzenlediği Uluslararası Folklor Festivali, ikinci gününde de renkli gösterilere sahne oldu
Kepez Belediyesi’nin düzenlediği 5. Uluslararası Folklor Festivali’nin ikinci günün de MarkAntalya önünden Cumhuriyet Meydanı istikametine kortej yürüyüşü düzenlendi. Festivalin konuk ekipleri, kültürlerini yansıtan rengârenk kıyafetleri ile büyük ilgi çekti. Antalyalıların alkışları arasında ilerleyen kortej yürüyüşü gösterilerin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından 5. Uluslararası Folklor Festivali’ne katılan konuk ekipler, Antalyalılara renkli bir kültür şöleni sundu
Şehirle Özdeşleşen Festival
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 5. Uluslararası Folklor Festivali’nin etkinlikleri sırasında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kültür festivalinin 5 yıllık yolculuğunu anlattı. Antalya'da kültür sanata farklı bir derinlik kazandırmak,  şehirle özdeşleşen güzel bir festival oluşturmak için yola çıktıklarını belirten Başkan Tütüncü, “5 yıldır aynı heyecanla devam eden yolculuğumuz bizi buralara getirdi. Bu yıl folklor festivali etkinliklerini 5. kez düzenlemek bizler için büyük bir mutluluk vesilesi” dedi.
Antalya Sevginin, Barışın Şehri
Folklorun kültürleri yansıtan, tanıtan, öğreten ve anlatan çok önemli bir sanat dalı olduğuna değinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  “Yerel kültürlerin Antalya'da folklor festivali vesilesiyle yaşatılıyor olması çok anlamlı. Çünkü Antalya, Türkiye'nin 81 vilayetinden, dünyanın farklı şehirlerinden insanların, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik ikliminde yaşadığı güzel bir Türkiye şehri. Dünyanın en güzel yerlerinden birisi olan Antalya,  Büyük Atatürk'ün de ifade ettiği şekliyle; gerçekten dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Uluslararası Folklor Festivaline  5 yıldır emek veren çok değerli arkadaşlarıma, bürokratlarıma, belediye çalışanlarımıza, işbirliği halindeki kurum ve kuruluşlarımıza bu güzel akşam da çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Bayramın Kutlu Olsun Antalya
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasını sonlandırırken, “Yarın büyük gün. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı bugün burada bu vesileyle tebrik ediyorum. Bize bu zaferi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun Kahraman askerlerini, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle şükranla anıyorum. İnşallah çok daha güzel günlere ülkemizi, gönül birliğiyle yürek birliğiyle ve sevginin diliyle taşıyacağız. Hepinizi çok seviyorum. Mutlu bayramlar diliyorum. Bayramın kutlu olsun Antalya” diyerek sözlerini tamamladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün konuşmasının ardından Dünya’nın ve Türkiye’nin farklı kültürlerini bir araya getiren 5. Uluslararası Folklor Festivali ile Antalya’nın simgesi Cumhuriyet Meydanı renkli gösterilere sahne oldu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV