banner51
18 Eylül 2019 Çarşamba

En Büyük Meydan Kepez’de Açıldı

‘Sokak Festivali’nin Kurdele Kesimi İle Açılışı Yapıldı

02 Eylül 2019 Pazartesi 16:26
En Büyük Meydan Kepez’de Açıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 2014 yerel seçimlerinde 70 proje arasında yer alan ve “Hayalim” dediği “Kepez Kent Meydanı” 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümünde törenle açıldı
Kepez Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümünü 42 bin metre kare alana inşa ettiği Antalya’nın en büyük meydanı “Kepez Kent Meydanı”nın açılışı ile kutladı. Kepez Kent Meydanı’nda 10 gün devam edecek olan “Sokak Festivali”nin de açılışının yapıldığı gecede Türk Pop Müziği’nin güçlü sesi Funda Arar’ın verdiği konser ve ‘Kadına Şiddete Hayır’ duvarı da geceye damgasını vurdu. Seyhan Caddesi'nde 42 bin metre kare alana inşa edilen Antalya’nın en büyük meydanı olan ‘Kepez Kent Meydanı’ açılış törenine AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Kemal Çelik, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, AK Parti’nin İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, MHP İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, Kepez Belediyesi CHP Meclis Grup Başkanı Eren Kurt ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere katıldı. Ev sahibi Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de açılışa eşi Dr. Ayşe ve kızı Zeynep Tütüncü ile birlikte geldi.
Tütüncü, “3 sevinci bir arada yaşıyoruz”
Kepez Kent Meydanı’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, açılışın hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu. Kepez Kent Meydanı’nın Antalya’nın en büyük meydanı olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Meydanlar etkinliklerle güzeldir, meydanlar halkımızın hemşehrilerimizin gönüllerinin şenlendirildiği festivallerle, programlarla güzeldir. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarımız ile birlikte Kent Meydanı ve Sokak Festivali açılışlarımızla 3 sevinci bir arada yaşıyoruz.” dedi. Sokak Festivali’nin 10 gün devam edeceğini de dile getiren Başkan Tütüncü, “ Farklı farklı güzellikler ve etkinliklerle burada hep birlikte, hep beraber olacağız.” diye konuştu.
Zafer Bayramı’nda çifte açılış
Konuşmaların ardından ‘Kepez Kent Meydanı’ ve meydanda yapılacak olan ‘Sokak Festivali’nin kurdele kesimi ile açılışı yapıldı. Açılışın ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve bürokratları eşleri tarafından öldürülen kadınlara destek amacıyla oluşturulan ‘Kadına Şiddete Hayır’ duvarını imzaladılar. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Kepez’de sahneye çıkacak olan Türk Pop Müziğinin ünlü sanatçısı Funda Arar da,  ‘Kadına Şiddete Hayır’ duvarını imzalayarak, kadın şiddetine karşı olduğunun mesajını verdi.
Kepez Kent Meydanı
Kepez'in coğrafi olarak merkezi olan Seyhan Caddesi'nde 42 bin metre kare alana inşa edilen Kepez Kent Meydanı'nda çok amaçlı etkinlik alanı, rekreasyon, spor ve toplanma alanları, tören alanı, anıt alanı, ticari birimler, kamusal alanlar, model araç oyun alanı, kaykay oyun alanı, küçük fıskiyelerden oluşan havuz yer alıyor. Çok amaçlı etkinlik alanı konser, söyleşi, sergi, miting gibi organizasyonların gerçekleşmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı.  Kepez Kent Meydanı Antalya’nın en büyük meydanı olma özelliğine de sahip.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV