banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Kepez Cem Evi İçin İhale Süreci Başladı

Cem Evi İçin İhale Süreci Başladı

05 Temmuz 2019 Cuma 17:57
Kepez Cem Evi İçin İhale Süreci Başladı

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü’nün Altınova’da Yapımı Sözünü Verdiği Cem Evi İçin İhale Süreci Başlatıldı
Kepez Belediyesi’nin Altınova’da ikinci cem evi yapımı projesi için ihale sürecine girildi. Geçen mart ayında Orta Mahalle’de Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şubesi Başkanı Adnan Arslan arasında imzalanan protokol ile cem evi yapımı süreci başlatılmıştı. Projeleri ve dosyasının hazırlandığı cem evi için, önümüzdeki hafta ihale ilanına çıkılması planlanıyor.
Karardan 2 ay sonra protokol imzalandı
Aslında 8,5 yıl önce bölgeye ilk cem evini yapmak istediklerini, fakat hazırladıkları imar planlarının mahkemelerce durdurulması nedeniyle gecikme yaşandığını hatırlatan Başkan Tütüncü, ikinci cem evi yapımı kararını verdikten 2 ay sonrasında protokol imzalandığını açıkladı.
2020’de tamamlanacak
Yapılacak binanın tasarımını alevi hemşerilerine bıraktıklarını vurgulayan Tütüncü, derneğin tamamıyla işin merkezinde olduğu süreci hızlı şekilde bugünlere getirdiklerini söyledi. İhale sürecinin de tamamlanmasıyla 1 Ocak 2020’de 750 m2’lik cem evi ile çevre düzenlemesinin tamamlanmış olmasını hedeflediklerini belirten Tütüncü, bu sözlerini yerine getirmek için özveri gösterdiklerini söyledi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV