banner51
17 Eylül 2019 Salı

Kepez’de çocuklara sıfır kilometre araç

Kepez Belediyesi tarafından üç yıl önce hizmete açılan Trafik Parkı’ndaki araçlar yenilendi.

09 Mart 2016 Çarşamba 19:26
Kepez’de çocuklara sıfır kilometre araç
 Kepez Belediyesi tarafından üç yıl önce hizmete açılan Trafik Parkı’ndaki araçlar, öğrencilere daha iyi eğitim sunabilmek için yenilendi. 

Kepez Kaymakamlığı, Kepez Belediyesi, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Antalya Şubesi ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü işbirliği ile Yeşiltepe Mahallesi’nde hizmet veren Kepez Çocuk Trafik Eğitim Parkı’na, Kepez Belediyesi tarafından yeni araçlar tahsis edildi.


Trafik kuralları konusunda çocukları bilinçlendirmek amacıyla başlatılan eğitim projesinde her yıl binlerce öğrencinin trafik eğitimi aldığı mini araçlar yenilendi. Trafik Parkı’nda her yıl ilçedeki tüm ilk okulların 2. 3. ve 4. sınıflarında eğitim gören yaklaşık 25 bin öğrenci ağırlanıyor. Ekim ayında başlayan ve Nisan ayında bitecek eğitimlerde ilk dönemde 15 bin, ikinci dönem ise 10 bin öğrenciye eğitim verildi. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı iki polis memuru, çocuklarla tek tek ilgilenip trafik kurallarıyla ilgili olarak teorik ve pratik eğitim veriyor.


Her yıl binlerce insanın trafikte hayatını kaybettiğini ve kazaların eğitimle çözüleceği gerçeğinden yola çıktıklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Örnek projelerinden biri olan Trafik Eğitim Parkı’nda Antalyalı öğrencilere trafik bilincini aşılıyoruz. Antalya İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün katkılarıyla Kepezli öğrencilerimiz, trafik bilinciyle büyüyor. Biz de belediye olarak çocuklarımıza ilk trafik deneyimleri için yeni araçlar tahsis ettik. Geleceğin büyüklerine ilk eğitimi buruda vermekten memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV