banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Kepez’den Sanat Dolu Yaz Kampı

Anadolu Oyuncak Müzesi, Her Gün Farklı Etkinliklerle Çocuklara Kapılarını Aralıyor

10 Temmuz 2019 Çarşamba 16:09
Kepez’den Sanat Dolu Yaz Kampı
Anadolu Oyuncak Müzesi Oyuncak Ve Sanat Atölyesi Yaz Kampı’nda İki Hafta Boyunca Eğlenceli Saatler Geçiren Çocuklar, Yaptıkları Eserleri Ailelerine Sergiledi 
Kepez Belediyesi’nin halkın kullanımına kazandırdığı Dokumapark’da açtığı Anadolu Oyuncak Müzesi, her gün farklı etkinliklerle çocuklara kapılarını aralıyor. Çocukların yaz tatilini verimli kullanabilmesi amacıyla açılan Anadolu Oyuncak Müzesi Oyuncak ve Sanat Atölyesi Yaz Kampı, iki hafta boyunca çocuklara unutamayacakları bir tatil hediye etti. Ebru sanatından ahşap boyamaya kadar birçok sanatla iç içe bir tatil geçiren çocuklar, hayal ettikleri oyuncakları ve uçurtmaları da kendi elleri ile yaptılar. 
Çocuklara renkli tatil 
Zihin ve beden geliştirici birçok etkinliğin yer aldığı yaz kampında, çocuklar kendi el emekleri ile yaptıkları oyuncaklarla oynamanın da keyfini yaşadılar. Anadolu Oyuncak Müzesi Oyuncak ve Sanat Atölyesi Yaz Kampı’na katılan çocuklar 2 haftalık sanat dolu eğitimin ardından yaptıkları eserleri ailelerine sergileyerek, diplomalarını aldılar. Diploma dağıtımına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün eşi Dr. Ayşe Tütüncü’de katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu. Dr. Ayşe Tütüncü, yaz kampına katılan kızları Zeynep Hatice ve arkadaşlarının yaptığı eserleri inceleyerek, emeği geçen tüm eğitimcilere teşekkür etti. Dolu dolu bir tatil geçiren çocuklar, yaz kampının sonunda da gökyüzüne rengarenk balonları uçurdular. 
Sanat Atölyesi 
Kepez Belediyesi’nin Anadolu Oyuncak Müzesi Oyuncak ve Sanat Atölyesi, yıl boyunca farklı etkinliklerle kapılarını çocuklara aralıyor. Ahşap oyuncak boyama, kinetik kum, toprakla oyun ve bitki dikimi, uçurtma, oyun hamuru, eğitici boyama, sulu boya, oyun hamuru, çanta tasarım, topaç boyama, şapka boyama, puzzle ve tuvalde resim atölyeleri ile çocuklara renkli etkinlikler sunuluyor. Yapılan atölye çalışmalarında çocukların sağlıkları da düşünülerek, tamamı organik olan malzemeler kullanılıyor. Her farklı yaşa uygun atölye çalışmalarının yer aldığı Anadolu Oyuncak Müzesi Oyuncak ve Sanat Atölyesi eğlenceli dakikalar geçirmek isteyen tüm çocukları Dokumapark’a bekliyor.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV