banner51
19 Ekim 2019 Cumartesi

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Kepez’e Temiz Havuz Sertifikası

Adnan Menderes Tam Olimpik Yüzme Havuzu’na Temiz Havuz Sertifikası verildi.

04 Mart 2016 Cuma 12:47
Kepez’e Temiz Havuz Sertifikası
 Kepez Belediyesi tarafından hizmete açılan Adnan Menderes Tam Olimpik Yüzme Havuzu’na, Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından yapılan denetleme sonucu Temiz Havuz Sertifikası verildi.

Antalya’nın ilk ve tek tam olimpik yüzme havuzu olan ve havada asılı şekilde duran mimarisi ile sayılı örneklerden biri olan Adnan Menderes Tam Olimpik Yüzme Havuzu, yapılan denetlemelerde yeni bir belge daha aldı. Kepezpark Varsak içerisinde yer alan dev tesis, Sağlık Bakanlığı’nın denetimlerinden yüz akıyla çıktı. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü,  yüzme havuzunda gerekli incelemelerde bulundu. Yapılan inceleme ve ölçümlerin sonucunda yönetmelikteki tüm kuralların uygulandığı yüzme havuzu, Temiz Havuz Sertifikası aldı.

Yediden yetmişe yüzlerce kişiye hizmet veren Antalya’nın ilk ve tek tam olimpik yüzme havuzu, temizliğiyle bir kez daha adından söz ettirdi. Hijyenin ön planda tutulduğu tesisin uzmanlar tarafından düzenli olarak kontrol edildiğini ve temizlik konusunda tüm yönetmeliklere uygun olduğunu ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni bir sertifika ile bunu bir kez daha kanıtladıklarını duyurdu. Adnan Menderes Yüzme havuzu, uzman kadrosu ile farklı yaş ve cinsiyet gruplarına değişik saatlerde hizmet veriyor. Denize kıyısı olmayan Kepez’de binlerce vatandaş hijyen içerisinde yüzme sporunu 12 ay sürdürebiliyor. 

Tesiste neler var

Yaklaşık 1500 seyirci kapasiteli tribünü bulunan yüzme havuzu, Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 3,10 metre derinliğinde ve 25x50 metre boyutlarında 10 kulvarlı olarak hizmet veriyor. Ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenebileceği şekilde projelendiren tesiste, 250 m2 ısınma havuzu da yer alıyor. 5 bin m2 alana kurulan yüzme havuzunda; ayrıca bay ve bayan ayrı olmak üzere 16 duş, 22 lavabo bulunuyor. Tesiste, bedensel engelli vatandaşların kullanabilmesi için kapı girişlerine tekerlekli sandalyelerin geçişi için rampalar bulunuyor. Yine tesiste, bedensel engelli vatandaşlar için asansör, tuvalet ve seyirci alanı da bulunuyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV