banner51
18 Eylül 2019 Çarşamba

Kepez’in 5. Uluslararası Folklor Festivali Başladı

‘Festivali Antalya ile Özleştirmek İstiyoruz’

29 Ağustos 2019 Perşembe 17:35
Kepez’in 5. Uluslararası Folklor Festivali Başladı
Kepez Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bu yıl 5’ncisini düzenlediği Uluslararası Folklor Festivali, açılışı korteji ve dünyanın dört bir yanından gelen folklor ekiplerinin gösterileriyle başladı
Kepez Belediyesi’nin düzenlediği 5. Uluslararası Folklor Festivali’nin açılışı Mehmet Akif Caddesi’nde gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kortej yürüyüşüne,  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ‘de bürokratlarıyla birlikte katıldı. Kortej yürüyüşünün ardından, Özdilek AVM önünde gerçekleştirilen gösterilerin ardından, festivalin açılış töreni de Dokumapark’ta yapıldı. Farklı kültürlerin ve geleneksel oyunların sergilendiği festival, görsel bir şölene sahne oldu.
Uluslararası festival 5 yaşında
Festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’in Folklor Festivali’nin bu yıl 5 yaşında olduğunu belirtti. Bundan tam 5 yıl evvel güzel bir festival amacı ile yola çıktıklarına değinen Başkan Tütüncü, “Türkiye'nin bütün vilayetlerinden hemşerilerimizin hayatın bütün güzelliklerini buraya Antalya'ya taşıdıkları bu güzel Kepez'de hem Türkiye'nin hem de dünyanın renklerinin sergilendiği güzel bir Festival olsun istedik. Bu amaca yönelik olarak başlattığımız festival yıllar içerisinde büyüdü gelişti ve bugün güzel bir etkinlik olarak şehrin kültürel hayatını süsleyen bir unsur olarak karşımıza çıktı. “ dedi.
Festivali Antalya ile özleştirmek istiyoruz
Etkinliklerin bir bölümünün Antalya’nın simgesi Cumhuriyet Meydanı’nda da devam edeceğini belirten Başkan Tütüncü, “Biz bu festivali Antalya ile de özleştirmek istiyoruz” dedi. Önümüzdeki yıllarda festivalle ilgili çok büyük beklentileri olduğunu da ifade eden Tütüncü, “Türkiye’nin en etkili, en etkileyici en güzel, en kapsamlı ve bununla birlikte birçok enlere sahip olan folklor Festivali burada Antalya'da Kepez'de var etmek istiyoruz. Bunun en önemli sebebi de şu; Biliyorsunuz ki Kepez, Antalya'nın çok özel bir ilçesi. Hem nüfus yoğunluğu bakımından, hem de Antalya'nın en büyük ilçesi. Bununla birlikte 81 ilin tamamından hemşehrilerimizin barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı bir bölge. Bununla birlikte yurt dışından da misafirlerimizin yaşadığı bir bölge. Kepez, güçlenen kültürel ve sosyal yapısıyla barışın ve kardeşliğin Antalya'da sembolü olmuş bir ilçe haline geliyor. “ dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV