banner51
22 Temmuz 2019 Pazartesi

Milli Mücadelenin 100’üncü Yılı Büyük Coşkuyla kutlanacak

Kepez’in Edebiyat Ödülleri Veriliyor

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri’nin beşincisi 30 Mayıs Perşembe günü sahiplerine verilecek

29 Mayıs 2019 Çarşamba 14:23
 Kepez’in Edebiyat Ödülleri Veriliyor

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri’nin beşincisi 30 Mayıs Perşembe günü Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine verilecek.

Kepez Belediyesi’nin edebiyat alanında düzenlediği Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nda ödüller sahiplerini buluyor. Bu yıl 5’incisi düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın ödül töreni 30 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’da Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Elemeleri geçerek finale kalan eserler arasından seçilen en iyilerin ödüllendirileceği Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri’nde birinci yarışmacıya 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin, bir kişiye de 2 bin TL. teşvik ödülü takdim edilecek.

Çocuk, doğa ve hayvan

Her sene farklı bir konu ile edebiyatseverleri ağırlayan yarışmanın bu yılki teması ise çocuk, doğa ve hayvan konulu masallar oldu. Kepez Belediyesi, geleneksel olarak düzenlediği yarışma ile Türk edebiyatının tarihi ve kültürel mirasını geliştirip korumayı, inceleme ve araştırma teşviki, edebiyata yeni isimlerle eserlerin kazandırılmasını hedefliyor. Cumhuriyetin de ilk öğretmeni olan usta edebiyatçı Ahmet Hamdi Tanpınar adına düzenlenen yarışma, genç yeteneklere edebiyat ufkunun kapılarını aralıyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV