banner51
18 Eylül 2019 Çarşamba

Kepez’in YKS Gurur Tablosu

203 Öğrenci Üniversiteye Yerleşti

28 Ağustos 2019 Çarşamba 13:36
Kepez’in YKS Gurur Tablosu
Kepez Belediyesi’nin Teomanpaşa Kurs Merkezi ve Amir Ateş Semt Konağı olmak üzere ilçenin iki noktasında açtığı YKS kursları, bu yılda 203 öğrenciye üniversite kapılarını araladı
Eğitime büyük katkılar sağlayan Kepez Belediyesi, açtığı ücretsiz kurslarla ilçedeki eğitim standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Kepez Belediyesi’nin lise son sınıf ve mezunlar için açtığı YKS kursları, bu yılda birçok öğrenciye üniversite kapılarını araladı. Kepez Belediyesi’nin Teomanpaşa Kurs Merkezi ve Amir Ateş Semt Konağı olmak üzere ilçenin 2 noktasında açtığı YKS kurslarıyla 203 öğrenci, üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşti.
En çok tercih sağlık bölümlerine
Kepez’in YKS kurslarına katılan öğrencilerden 1 kişi Hukuk Fakültesi, 2 kişi Veterinerlik, 10 mühendislik, 5 mimarlık, 3 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik,11 öğretmenlik, 42 öğrenci de sağlık alanındaki bölümleri kazandı. Kepez Belediyesi’nin YKS kursiyerlerinin yüzde 15’i sağlık alanındaki bölümleri seçerek, üniversitelerin fizyoterapi, hemşirelik, ebelik, psikolojik danışmanlık, paramedik, sağlık yönetimi, patoloji, odyometri, optisyenlik, eczane hizmetleri ve tıbbi sekreterlik bölümlerini tercih etti.
Tercih edilen üniversiteler
Kepez’in YKS kurslarına katılan diğer öğrenciler de ilahiyat, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, tarih, matematik, fizik, coğrafya, Türk Dili ve Edebiyatı,  sosyal hizmetler, ekonomi ve finans, maliye, muhasebe, adalet, dış ticaret, işletme ve turizm gibi üniversitelerin diğer bölümlerini tercih ettiler. En çok tercih edilen üniversiteler ise sırasıyla Akdeniz Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi oldu. Akdeniz Üniversitesine 50, Süleyman Demirel Üniversitesine 31, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine 24 öğrenci yerleşti. Kepez Belediyesi, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında daYKS kursları düzenleyerek, güçlü eğitim kadrosuyla yüzlerce öğrenciye üniversitelerin kapılarını aralamaya devam edecek.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV