banner51
17 Eylül 2019 Salı

Nostaljik araçlar çok sevildi

Antalyalılar, otomobillerle ilgili hatıralarına Dokuma Kent Parkı’ndaki nostaljik araç koleksiyonunda dokunuyor.

13 Mart 2016 Pazar 17:08
Nostaljik araçlar çok sevildi
 Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, halkın kullanımına açtığı Dokuma Fabrikası’ndaki nostaljik araç koleksiyonu, büyük ilgi görüyor.
 
Başkan Tütüncü’nün, şehrin hatıralarını yaşatmak amacıyla oluşturduğu koleksiyon, Dokuma Park’ta en çok ziyaret edilen mekânlardan biri oldu. Dokuma Fabrikası idari binasının önünde sergilenen araçları, yüzlerce kişi ziyaret ediyor. Araçların sergilendiği alan adeta hatıra fotoğrafı çekilen bir platform haline geldi. Ziyaretçiler, Murat 124, Vosvos, Devrim gibi otomobillerle,  İstanbul İstiklal Caddesi’nin sembolü Taksim tramvayının vagonu ile hatıra fotoğrafı çektiriyor. 


Araçlarla ilgili hatıralarına dokunuyorlar

Olgun yaştaki ziyaretçiler ise koleksiyonda bulunan ve yaşamlarının bir döneminde iz bırakan otomobillerdeki hatıralarına dokunuyor. 
Antalyalılar, şehrin hafızasında iz bırakan ve anılarının olduğu araçları, yeniden kendileriyle buluşturmasından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür ettiler. 


Bağışçının ismiyle sergileniyor
 
Başkan Tütüncü, nostaljik araç koleksiyonu ile şehrin ulaşımla ilgili anılarını yaşatmak istediklerini söyledi. Koleksiyonun, gezilecek, görülecek bir mekân olmasını da arzu ettiklerini belirten Tütüncü, “Dokuma Park’ta, araç koleksiyonumuz için bir alan ayırdık. Vatandaşlarımız, burada nostaljik araçlarımızı ücretsiz olarak ziyaret edebilirler. Bugüne kadar koleksiyona gösterilen ilgiden memnunuz. Bağışla gelen otomobilleri de bağışçının ismiyle burada sergileyeceğiz.” açıklamasını yaptı. 
Koleksiyondaki araçlar:

 Murat 124 (1976), Anadol (1975), FIAT 131 (1977), Vosvos (1964) Mercedes Otobüs  352 (1979), Çiçek Abbas filmindeki minibüs, prototipi yapılan ilk yerli otomobil Devrim ve bir benzeri yapılan Taksim Tünel Tramvayı’nın bir vagonu…    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV