banner51
17 Eylül 2019 Salı

Sanayiye Tütüncü dopingi

Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi'nin mobilya işleri bölümündeki esnafla, öğle yemeğinde bir araya geldi.

14 Mart 2016 Pazartesi 11:17
Sanayiye Tütüncü dopingi
Başkan Hakan Tütüncü, gecekondu problemini çözerek Akdeniz Sanayi Sitesi'ne, küçük ölçekli bir sanayi sitesi kazandırdıklarını, kat artışı yaparak da sanayideki gayrimenkullerin değerini artırdıklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi'nin mobilya işleri bölümündeki esnafla, düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi.
 
Buluşmada bir konuşma yapan Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, Tütüncü'nün, göreve geldiği 2009'da ilk asfalt hizmetini sanayi sitesine yaptığını söyledi. Tütüncü döneminde sanayi sitesinin 60 sokağının tamamının sıcak asfaltla kaplandığını belirten Öztürk, yine bu dönemde sanayiye 5 adet park yapıldığını kaydetti. 
Sanayi polis merkezi istiyor

Öztürk, mevcut işyerleri için kat artışı yapılması talebini karşılayan Tütüncü'nün, sanayi kooperatifinin 90 dönümlük arazisi üzerindeki 300'ye yakın gecekondunun tahliye edilmesi problemini çözdüğünü aktardı.
Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, imar planında okul alanına çevrilen kamyon garajı alanının probleminin çözümünü ve sanayiye polis merkezi yapılmasını istedi.
Kalbimin yarısı sanayide

Daha sonra söz alan Başkan Hakan Tütüncü, "Ayağımızın bir tanesi ve kalbimizin yarısı Akdeniz Sanayi Sitesi'nde. Her zaman sanayi sitesi esnafımızın yanında olduk, olmaya devam edeceğiz." dedi.
Başkan Tütüncü, 7 yılık zaman zarfında Kepez'in diğer bölgelerinde olduğu gibi Akdeniz Sanayi Sitesi'nde de gözle görülür, elle tutulur çok önemli, somut gelişmelere imza attıklarını vurguladı.
Gecekondular tahliye ediliyor, küçük bir sanayi geliyor

Sanayi sitesine çok önemli iki hizmet yaptıklarını aktaran Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü:  "1.'si, sanayi sitesi kooperatifinin arsası üzerindeki gecekondu probleminin ortadan kalkması için gecekonduların tahliye edileceği, konutların yapımının başlaması ve tamamlanmasıdır. Kooperatifin 90 dönümlük arazideki gecekondu problemi 11 yıldır çözüm bekliyordu. Göreve geldiğim 1,5 yıl içerisinde çok uğraşarak gecekonduların tahliye edileceği konutların inşasının başlamasını sağladık. İnşaatlar tamamlanma aşamasına geldi. Gecekonducuları tahliye edip 90 dönümlük alanı, 200 ile 250 arasında dükkânın sığacağı ilave bir sitenin inşasına başlanılabilecek duruma getireceğiz. 200-250 dükkân küçük bir sanayi sitesi demek.  Akdeniz Sanayi Sitesi'ne, küçük bir sanayi sitesi ekliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."
Kat artı, işyerleri değerlendi 

Sanayiye 2. önemli hizmetlerinin mevcut işyerleri için yaptıkları kat artışı düzenlemesi olduğunu dile getiren Tütüncü,  "Kat artışına yönelik imar planı düzenlemesi ile sanayi esnafını 1'e 3 karlı pozisyona getirdik. Tapuları bölüp yapılaşmayı tamamladığımız zaman gayrimenkullerin 1’e 6 değerlendiğini göreceksiniz." diye konuştu.
Kamyon garajı takasla çözülebilir 

Başkan Hakan Tütüncü, kamyon garajı alanıyla ilgili de şu açıklamayı yaptı: "Kamyon garajının yerine bizden önceki dönemde okul alanı getirilmiş. Okul alanını imar planında kaldırabilmemiz mümkün değil. Bu okul alanını bir başka yere taşımak, bir başka yerdeki kamyon garajı gibi sosyal tesis alanını buraya getirmek zorundayız. Ünsal Mahallesi'nin imar planlamasını yapıyoruz. Ünsal Mahallesi'nde imara bir sosyal tesis alanı işleyip o sosyal tesis alanı ile sanayideki okul alanını takas ettiğimizde sorunu çözeceğimizi düşünüyorum."   
Lise tamam, polis merkezi imece yöntemiyle yapılacak 

Sanayi verdiği okul sözünü tuttuğunu anımsatan Tütüncü,"Endüstri Meslek Lisesi, sanayinin personel ihtiyacını karşılamaya yetecek çok önemli bir yatırım. Geçtiğimiz Mayıs ayında temelini attık. Bu Mayıs ayı gelmeden okulun inşası tamamlanma aşamasına geldi." ifadesini kullandı.
 
Tütüncü, sanayi sitesinin polis karakolu talebiyle ilgili de şunları söyledi: 
"Bu talebi de karşılamak için el  vermeye ihtiyacımız var. Belediyelerin yasal olarak karakol ve polis merkezleri yapma zorunluluğu olmadığından dolayı, sanayi sitesine tahsis edecekleri resmi bütçeleri bulunmamaktadır. Resmi bütçede yok, diye o işlerden geri kalmadık. Varsak'ta, Antalya'nın en modern polis merkezini yapıyoruz. Bu polis merkezini, Emniyet Müdürlüğümüz, belediyemiz ve bir grup iş adamımız bir araya gelerek inşa ediyoruz. Sanayi sitemiz, emniyet müdürlüğümüz, belediyemiz ele ele verelim ve polis merkezini sanayiye kazandıralım."
Şahsi tapular için çalışılıyor
Kat artışına yönelik yeni imarın uygulama safhasında hukuki problemlerin olduğuna dikkat çeken Başkan Hakan Tütüncü, "Hukuki problemleri el birliği ile çözeceğiz. Dükkânların olduğu arsalar üzerinde ada bazında kat mülkiyeti kurulmuş olduğu için, ifraz çalışmaları yapılamıyor. Kat mülkiyeti kurulan bir yerde, kat mülkiyetini bozmadan ifraz yapabilme, tapuları bölebilme imkânı hukuken yok. Öncelikle kat mülkiyetini ortadan kaldırmamız, sonra ifraz işlemlerini yapmamız gerekiyor.  Kat mülkiyeti kaldıracak olan kat malikleridir.  Bunun yapılması halinde belediye idaresi olarak gerekli desteği vereceğiz.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Daha sonra sanayideki bazı dükkânları ziyaret ederek, esnafla sohbet eden Tütüncü, ağaçtan yapılmış sanatsal ürünlerin ve eski eşyaların yer aldığı bir işyerini de da gezdi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV