banner51
17 Eylül 2019 Salı

Sporcu fabrikası Kepez

Kepez Belediyesi, futbol yetenek taramalarıyla imza attığı başarıyı bu kez basketbol alanında gerçekleştiriyor.

12 Mart 2016 Cumartesi 14:33
Sporcu fabrikası Kepez
 Kepez Belediyesi Spor Kulübü, geleceğin sporcularını keşfetmek amacıyla ilk önce futbolda başlattığı projeyi basketbol ile sürdürüyor.

Kepez’in genç yeteneklerinin keşfedildiği basketbol yetenek taraması ilk olarak Dokuma semtindeki Hüseyin Avni Çöllü Orta Okulu’nda gerçekleşti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yetenek taramasının yapıldığı okulu ziyaret ederek minik sporcuları motive etti. Kepez Belediyesi Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen yetenek taramasında çocuklar Kepez Belediyesi Basketbol Takımı oyuncuları tarafından eğitildi. Profesyonel sporcuların önerilerini pür dikkat dinleyen minikler, geleceğin yeteneği olma yolunda potaya koştu.


Başkan Tütüncü motive etti
Spor alanında Kepez’e kazandırdığı yenilikler ile her zaman sporcuların yanında olduğunun altını çizen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerle tek tek selamlaşarak iyi şanslar diledi. Takım ile şehrin bir arada yeni yetenekler keşfettiği günde genç Başkan çocuklara seslendi. Sporun her alanında yenilikler yaparak standartların üzerinde imkanlar sunduklarını dile getiren Tütüncü, geleceğin sporcularına her zaman destek olduklarını ve Kepez’den ünlü basketbolcular çıkacağına inandığını söyledi. Çocuklara başarılar dileyen Tütüncü, sözlerine şöyle devam etti: “Kepez Belediyemiz özellikle sporun alt yapısına çok önem veriyor. Gençleri sporla tanıştırıyor, sporla gençlerle iletişim kuruyor ve Kepez’de gençlere spor vasıtasıyla ulaşarak, iyi insan olmanın kodlarını gençlerimizin zihnine işliyoruz. Kötü alışkanlıklardan uzak durarak, sağlıklı bireyler olmalarını amaçlıyoruz. Bugün Avni Çöllü Orta Okulu’nda başlattığımız basketbol yetenek taraması ilçenin tüm okullarında sürdürülecek.”


Farklı branşlarda devam edecek.
Kepez Spor Kulübü tarafından ilk olarak futbol branşında gerçekleşen yetenek taramalarında 1600 öğrenci seçilerek eğitime alındı. Ardından basketbol ve voleybol branşlarında devam eden yetenek taramaları ile ilçenin yeni yetenekleri keşfediliyor. Kepez Belediyesi’nin sunduğu imkanlar dahilinde farklı spor dallarında sürdürülen yetenek taramaları, geleceğin yıldız sporcularına ufuk açıyor. İlçedeki okullarda öğrencilerle bir araya gelen spor antrenörleri, başarılı oldukları dallarda genç sporcuları eğitime alarak yeni yeteneklerin önünü açıyor. Küçük sporcularla sohbet eden Tütüncü, önlerindeki profesyonel sporcuları örnek alacak gençlerin sağlıklı ve iyi insanları olmalarını amaçladıklarını söyledi. Tütüncü, “Futbolda Kepez’in yetenekli 1600 öğrencisini keşfettik ve eğitime aldık. Şimdi basketbolla devam ediyoruz ve bunu zamanla voleybol takip edecek. Kepez, spor salonları, profesyonel sporcuları ve yeni imkanlarla ulusal ve uluslar arası düzeylerde yarışacak yeteneklerini keşfediyor.” sözleriyle sporun ve sporcunun daima yanında olduğunun altını çizdi. Tütüncü, sporcuları keşfederek eğitim veren uzman hocalara, Kepez’in basketbolcularına ve Kepez Spor Kulübü ekibine teşekkür ederek başarılar diledi.    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV