banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Tütüncü Minibüste

Başkan Tütüncü, Memleketine Minibüsle Gitti

04 Temmuz 2019 Perşembe 20:35
Tütüncü Minibüste
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, büyüklerinin elini öpmek için memleketi olan Korkuteli’ne, ilçeye ulaşımı sağlayan minibüsle gitti

Hemşerilerinin nabzını tutmak için daha önce de tramvay, halk otobüsü gibi toplu ulaşım araçlarına birçok kez kullanan Başkan Hakan Tütüncü, bu kez de kent merkezi ile ilçeler arası sefer yapan minibüsle yolculuk yaptı. Başkan Tütüncü, memleketi olan Korkuteli’ndeki büyüklerini ziyarete, ilçe ile kent merkezi arasında ulaşımı sağlayan minibüsle gerçekleştirdi. Tütüncü, Otogar Kavşağı’ndaki durakta bindiği ve ‘Portakal’ ismiyle tanınan Selahattin Şahin’in kullandığı minibüsle Korkuteli’ne gitti. Tütüncü, yolculuk boyunca hemşerileriyle sohbet etti ve isteklerini dinledi. Hemşerilerinin Çanakkale gezisi istediğini de kırmayan Tütüncü, yolculuk yaptığı hemşerilerini ve yakınlarını Çanakkale’ye götürme sözü verdi.

Hemşerileriyle hasret giderdi Başkan Hakan Tütüncü, bir saate yakın süren keyifli bir yolculuğunun ardından Korkuteli Otogarı’nda minibüsten indi. Hemşerileriyle vedalaştıktan sonra Tütüncü, şoför Selahattin Şahin’in ‘çay içme daveti’ için de bir kahvehaneyi ziyaret etti. Sıcak bir şekilde karşılanan Tütüncü, burada memleketlileriyle hasret giderdi ve sohbet etti. Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra ellerini öpmek için ilçede bulunan anne ve babasını ziyaret etti.

Portakal’ın minibüsüyle Korkuteli yolculuğu Kahvehanelerin milletin meclisleri, toplu ulaşım araçlarının ise toplumun nabzının attığı yerler olduğunun altını çizen Tütüncü, açıklamasında şunları söyledi: “Çocukluğumda, Antalya -Korkuteli arasında sefer yapan minibüslerle, ilçedeki büyüklerimin yanına çok gitmiştim. Bugün de (dün) Korkuteli’ne büyüklerimin elini öpmeye geldim. Bu yolculuğumu, ilçeye ulaşımı sağlayan minibüslerle yapmak istedim. Korkuteli yolculuğuma da, Portakal Ağabeyimin minibüsü denk geldi. Yolculuk boyunca hemşerilerimizle koyu bir sohbeti paylaştık. Hemşerilerim, Çanakkale’ye gitmek istediklerini, belirttiler. Onlara söz verdim. İki hafta içerisinde yolculuk yaptığım hemşerilerimi ve dostlarını Çanakkale’ye göndereceğiz. Büyüklerimiz Korkuteli’ndeki yazlıklarına geldiler. Haftanın birkaç günü büyüklerimin elini öpmeye Korkuteli’ne geliyorum. Bugün de ilçeye gelirken bir nostalji yaşayalım istedim ve ilçeye Korkuteli-Antalya arasında sefer yapan minibüsle geldim.

Kahvehanede hemşehriyeriyle sohbet Minibüsümüzün şoförü Portakal Ağabey, ‘…demli bir çay var, sohbet edelim.’ davetinde bulundu. Her zaman söyledim; halkın nabzı toplu ulaşım araçlarında atıyor. Kahvehaneler de milletin meclisleridir. Buradaki muhabbet bambaşka. Toplumun nabzını burada tutabilmek ne kadar güzel. Hemşehrilemizle hayatı paylaştığımız her an bizim için çok anlamlı ve çok özel.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV