banner51
21 Eylül 2019 Cumartesi

Baharın tüm renkleri Konyaaltı’nda açıyor…

Konyaaltı Belediyesi, ilkbahar ve yaz aylarında parkları renklendirecek binlerce çiçeği toprakla buluşturuyor.

08 Mart 2016 Salı 18:19
Baharın tüm renkleri Konyaaltı’nda açıyor…
 Konyaaltı Belediyesi bölgenin iklim koşullarına uygun ve estetik açıdan gösterişli bitki üretimine devam ediyor.

Çelikleme yöntemi ve tohumdan yılda ortalama 500 bin sezonluk çiçek, 30 bin de çok yıllık bitki üretimi yapılıyor. Çakırlar Mahallesi’nde bulunan 2 bin 575 metrekare kapalı serada park, yeşil alan, çiçeklik ve refüjlerde kullanılmak üzere 70 bin adet bitki hazır şekilde bulunuyor.

İlçe sınırları içinde aktif ve pasif toplam 1 milyon 630 bin 940 metrekare yeşil alana sahip olduklarını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bölgedeki yeşil alan miktarını her yıl geliştirerek artırdıklarını söyledi. Konyaaltı’nda kişi başına düşen yeşil alan miktarının Avrupa standartlarının bile üzerinde olduğunu vurgulayan Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, “160 bin metrekare alan üzerinde kurulu fidanlıkta mevsimlik ve yıllık çiçekler ile çalı ve ağaç türlerinin üretimini yapıyoruz. Bu şekilde yılda 1, 5 milyon lira tasarruf sağlıyoruz. Amacımız, Konyaaltı’nda yaşayan halkımıza nefes aldıran park ve yeşil alan sayısını arttırmak” diye konuştu. 


50 farklı tür arasından ligustrum, hatmi, taflan, pitosporrum, keçisakalı, ruelia, rozmarinos, buz çiçeği, sedum,  çok yıllık üretilen bitkilerde de kadife çiçeği, pervane çiçeği, portakal nergisi, cam güzeli, süs lahanası ve gazania ön plana çıkıyor. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV