banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

Başkan Esen, Belediye atölyelerini inceledi

Semih Esen, Temizlik İşleri ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüklerini ziyaret Etti

17 Eylül 2019 Salı 18:23
Başkan Esen, Belediye atölyelerini inceledi
 Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Temizlik İşleri ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüklerini ziyaret ederek, çöp aktarma istasyonu, yeraltı çöp konteyneri ve briket üretim tesisini yerinde inceledi
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Özkayacan ve ilgili birim müdürleriyle birlikte Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüklerini ziyaret etti. İlk olarak Temizlik İşleri Müdürlüğünde “Çöp Aktarma İstasyonu”nu ziyaret eden Başkan Semih Esen, yeraltı çöp konteyneri üretim tesisi ve çöp konteynerleri bakım-onarım atölyesinde çalışanlarla bir araya geldi. 
Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün şantiyesinde geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan Çöp Aktarma İstasyonu ile büyük tasarruf sağlandığına dikkat çekti. Konyaaltı Belediyesi olarak yeraltı çöp konteynerleri üretiyor olmanın da gerek kent düzeni, gerek ise halk sağlığı konusunda önemine değinen Başkan Esen, “Bu konteynerleri kendi atölyelerimizde, kendi işçilerimizle üretiyoruz.” dedi. Bu atölyede işçilerle bir arayla gelen Başkan Semih Esen, yer altı çöp konteynerlerini öncelikli olarak okul ve kamu kurumları çevresinde konuşlandıracaklarını bildirdi. Başkan Esen, Konyaaltı Belediyesi olarak amaçlarının bu ilçede yaşayan herkese modern bir yaşam sunmak olduğunu söyledi.
Ardından beraberinde ki heyetle birlikte Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünü ziyaret eden Semih Esen, bitki atıklarının öğütülüp sıkıştırılması prensibiyle briket yakıt üretimin yapıldığı Konyaaltı Belediyesi Biokütle ve Güneş Enerjisinden Döngüsel Enerji Üretimi Tesisi inceledi. Başkan Semih Esen son olarak da geri dönüşüme kazandırılabilen 14 çeşit ürünün depolandığı 1. Sınıf Atık Getirme Merkezini gezdi. Başkan Semih Esen, oldukça titiz çalıştıklarını ifade ettiği Temizlik İşleri ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV