banner51
24 Ağustos 2019 Cumartesi

Konyaaltı Belediyesi Personeline Yangın Eğitimi

Personel Yangın Söndürme Uygulaması Yaptı

02 Ağustos 2019 Cuma 13:22
Konyaaltı Belediyesi Personeline Yangın Eğitimi
Konyaaltı Belediyesi personeline 'Temel Yangın Eğitimi' verildi Yangın esnasında dikkat edilmesi ve nelerin yapılması gerektiği konusunda verilen eğitimin ardından, yangın söndürme uygulaması yapıldı.
Konyaaltı Belediyesi’nde personele yönelik eğitim seminerleri “Temel Yangın Eğitimi” ile devam ediyor.  Konyaaltı Belediyesi Hasan Tunç Salonunda düzenlenen “Temel Yangın Eğitimi”ne konuşmacı olarak katılan Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı İtfaiye Eğitmeni Hasan Altuntaş, yangın anında nelerin yapılması gerektiği konusunda Belediye çalışanlarını bilgilendirdi.
Altuntaş, yangın esnasında panik olmamak gerektiğini belirterek, “Özellikle şunu ifadeedeyim, acil durum ekipleri diye bahsetmiş olduğumuz söndürme, kurtarma, koruma ve ilk yardım ekipleri olarak karşımıza çıkan birimler var. Söndürme ekipleri, yangınsöndürme cihazlarını çok iyi kullanan, ayda bir defa periyodik kontrollerini yapan veyangına ilk müdahaleyi sağlayankişiler. Kurtarma ekipleri ise ilk önce içeride canlıyı, yoksa kıymetli evrakları kurtarmakla yükümlü olan kişiler. Koruma ekibi ise yangının, bulunduğu ortamdanbaşka bir ortama sıçramasını önleyen, kargaşayı engelleyen; giriş-çıkış ve araçları düzenleyen kişilerdir.” dedi.
Hasan Altuntaş, teorik bilgilendirmenin ardından Belediye Hizmet Binası yanında yer alan boş arazide yangın söndürme uygulaması yaptı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV