banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

“Antalya’mıza Yakışıyor”

Ümit Uysal: “Bu Komşuluk, Kucaklayıcılık, Antalya’mıza Dört Dörtlük Yakışıyor

20 Eylül 2019 Cuma 15:55
“Antalya’mıza Yakışıyor”
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renkler Festivali’nin Güneydoğu Anadolu gecesinde “Bu komşuluk, kucaklayıcılık, Antalya’mıza dört dörtlük yakışıyor
Gönlü bol komşularımızın katkısı Antalya’mıza dört dörtlük yakışıyor” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi’nin barış, dostluk ve kardeşlik festivali Yöreler Renkler’in 4’üncü günü, İran Komşu Ülkeler Dostluk Derneği işbirliğiyle düzenlenen İran kültür gecesi ve devamında Güneydoğu Anadolu gecesiyle geride kaldı.
Festivali Başkan Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal’la birlikte katılırken belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri Muratpaşa Kent Meydanı’nda düzenlenen gecede yer aldı. Antalya’nın dört bir noktasında çok sayıda kent sakini de,Güneydoğu Anadolu gecesinde meydanıdoldurdu. Bu yıl 60 hemşeri, yöre, kültür ve dayanışma derneğinin katılımıyla gerçekleştirilen festivalde, derneklerin geleneksel el sanatlarını, mutfak kültürlerini tanıttığı stantlara da ilgi yoğundu.
Başkan Uysal, gecede, festivale katılan Güneydoğu Anadolu derneklerine katılım plaketlerini takdim ederken, konuşmasında “Komşumuz olup da Yöreler Renkler Festivalimizde aramızda olmayan hiç kimse yok. Yedi bölgemizin her biri bizim başımızın tacı. Bu komşuluk, kucaklayıcılık, Antalya’mıza dört dörtlük yakışıyor. Gönlü bol komşularımızın katkısı Antalya’mıza dört dörtlük yakışıyor” ifadelerine yer verdi.
Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından Yöreler Renkler Festivali’nin 4’üncü günü Naciye Çokbilir, Ümit Canilhan ve zurna sanatçısı Memik Avcı’nın konseriyle sona erdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV