banner51
17 Eylül 2019 Salı

Bariş İçin Sonsuzluğa Balon

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte ‘Barış için sonsuzluğa balon’ uçurdu

22 Mart 2016 Salı 14:42
Bariş İçin Sonsuzluğa Balon
 Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Muratpaşa Belediyesi’nce düzenlenen etkinlikle, down sendromlu çocuklar, aileleri ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte ‘Barış için sonsuzluğa balon’ uçurdu 

Down Sendromu Farkındalık Günü

Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Adalya Vakfı, Engelsiz Kafe’de; Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle özel bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Muratpaşa Belediye Meclis Üyeleri, down sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı. 

‘Dünyayı Verelim Çocuklara’

Etkinlikte; down sendromlu çocuklardan Mustafa Talha Uranlı’nın, Nazım Hikmet’in ‘Dünyayı Verelim Çocuklara’ adlı şiirini okudu. Muratpaşa Belediyesi Başkanı Uysal, Milletvekili Niyazi Nefi Kara, down sendromlu çocuklar ve aileleri, terör olaylarını protesto etmek için; ‘Barış için sonsuzluğa balon’ uçurarak, tüm dünyaya barış çağrısında bulundu. 

‘Birbirimizin hayatını anlamlı kılıyoruz’

Down sendromlu çocuklar ve ailelerinden oluşan koronun şarkılar söylediği etkinlikte konuşan Başkan Uysal;Hepimiz, birbirimizin hayatını daha anlamlı kılıyoruz ve dayanışmamız hepimizin yaşamını derinleştiriyor. Hepimizin bu dünyada, kötü olaylar olmaması için birşeyler yapıyoruz. Çocuklarımızın hayata katılımlarını, sosyalleşmelerini ve hayatlarını olumlu yönde etkilemek için çalışıyoruz” dedi. 

Milletvekili Kara ve ailelerden teşekkür

CHP Özel Sağlık Komisyonu Üyesi Antalya Milletvekili Kara, down sendromlu çocukların ailelerine seslenerek, TBMM’de gündeme getirilecek konularda yardıma hazır olduğunu belirtti. Kara; Engelsiz Kafe için, Başkan Uysal’a teşekkür etti. Aileler de yaptıkları konuşmalarda; “Bizleri; yalnız bırakmayan, yalnızlık hissettirmeyen ve Engelsiz Kafeyi hizmete açan Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV