banner51
17 Ekim 2019 Perşembe

8 EKİM 2019 KANAL ANTALYA ANA HABER

‘Evimin Ustasıyım’ Projesi Devam Ediyor

Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Evimin Ustasıyım’ Projesi Şimdi Giritli Kadın Danışma Merkezi’nde Başlıyor

16 Eylül 2019 Pazartesi 14:09
‘Evimin Ustasıyım’ Projesi Devam Ediyor
Muratpaşa Belediyesi, Kadınların Evlerinin Elektrik Ve Su Tesisatında Karşılaştıkları Basit Arızaları Onarmalarını Sağlamak İçin Umumi İnşaatçılar Ve Çalışanlar Federasyonu’yla Birlikte Başladığı ‘Evimin Ustasıyım’ Projesinde İlk Eğitimler Sona Erdi
Kadınların İngiliz anahtarı, kargaburun, kontrol kalemi gibi aletleri tanıyıp evlerinde karşılaştıkları elektrik ve su tesisatı arızaları güvenli şekilde tamir edebilmelerini sağlayan Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Evimin Ustasıyım’ projesi şimdi Giritli Kadın Danışma Merkezi’nde başlıyor.
Kadınların İngiliz anahtarı, kargaburun, kontrol kalemi gibi aletleri tanıyıpevlerinde olabilecek küçük tesisat arızalarını güvenli şekilde tamir edebilmelerini amaçlayan eğitim çalışmasında 65 kadın, 4 grup halinde Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’nde eğitimlere katıldı. Federasyon Başkanı Cengiz Aslan tarafından verilen eğitimlerde kadınlar, iş ve işçi sağlığı konusundaki dersin ardından8’er saatlik su ve elektrik tesisatı kurslarını tamamladı.
Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’nde verilen eğitimlerin ardından proje şimdi Üçgen Mahallesi’nde bulunan Giritli Kadın Danışma Merkezi’nde devam edecek. Üçgen ve çevre mahallerden 36 kadın projeye katılmak için başvuruda bulunurken grupların oluşturulmasının ardından dersler başlayacak. Proje kapsamında kadınlara, çeşme, batarya, conta, gider hortumu değiştirme, su kaçaklarını silikonla kapatma, duş başlığı ve hortumunun değiştirilmesi;  priz, anahtar, ampul değiştirmek uygulamalı olarak anlatılacak.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV