banner51
21 Eylül 2019 Cumartesi

VIP Turizm’den Sektöre Çözüm Önerileri

‘MICE Kadınları’ panelinde VIP Turizm’den Sektöre Çözüm Önerileri...

17 Mart 2016 Perşembe 13:23
VIP Turizm’den Sektöre Çözüm Önerileri
 Türkiye’nin tek, Dünya’nın en büyük üçüncü ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Fuarı bugün (16 Mart Çarşamba) İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. 19 Mart’a kadar devam edecek sektörün öncü fuarı, ilk gününde iş hayatındaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren iş kadınlarını  ‘M.I.C.E. Kadınları’ panelinde buluşturdu. Panelde, VİP Turizm CEO’su Yasemin Pirinçcioğlu, Demet Sabancı Çetindoğan, Hülya Aslantaş, Pınar Kabaca, İstanbul Akvaryum Müdürü ve İcra Kurulu üyesi Dilek Çapanoğlu turizm sektörü ve kadınların sektördeki yerleri üzerine Bloomberg HT den Zeynep Erataman moderatörlüğünde tartıştı

Türkiye’nin tek, Dünya’nın en büyük üçüncü ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Fuarı bugün, 16 Mart 2016 İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Fuarın ilk günü gerçekleştirilen en önemli oturum sektörün önemli iş kadınlarını bir araya getiren “M.I.C.E. Kadınları” paneli oldu. Konuşmacılar, Türkiye’de M.I.C.E. sektörü dünden bugüne değerlendirerek, nasıl tanıtılması gerektiğini tartıştı.

Panelin açılış konuşmasını Mediasa Yayıncılık Kurucusu Demet Sabancı Çetindoğan yaptı. “Türkiye’nin M.I.C.E. Turizmi açısından coğrafi konumu itibariyle, mevsim ve tarihi zenginliği açısından cazip bir ülke ve önümüzdeki dönemde sektörün gücünün artacağına inanıyorum. Destinasyonları daha çekici hale getirmek için özellikle böylesine kritik zamanlarda daha fazla çalışmak gerekiyor” dedi.

Dünya turizm gelirinin yüzde 30’unun, Türkiye turizm gelirinin yüzde 40’ını ise M.I.C.E. Turizm’den elde edildiğini söyleyen VİP Turizm’in CEO’su Yasemin Pirinçcioğlu ise yaptığı konuşmada; ACE of M.I.C.E. Kurucusu Turizm Medya Gurubu Başkanı Volkan Ataman’ın bu özvereli çalışmasını kutladı.

Pirinçcioğlu’ndan Çözüm Önerileri

Pirinçcioğlu

Stratejinin genelinde aslında Türkiye’nin bu kadar fazla genel reklam yerine etkin PR çalışması ve beşeri ilişkilere ihtiyacı olduğunun altını çizen Pirinçcioğlu, “Bir sektör var, devlet var, TÜRSAB ve

 

sektörel kurum var ancak ortak bir stratejiyle çalışılamıyor. Daha fazla kongre ve etkinliğin kazanılması, planlananların iptal olmaması için kurumsal etkinlikler ve kongre turizmi için tüm yabancı etkinliklerde konferans, otel salonları ve şehrin toplu taşıma imkanları ücretsiz sunulmalı” önerisinde bulundu. “Bunun bazı TV kampanyalarından daha etkin olacabileceğini” belirtti.

Ayrıca ihracatçılara güzel teşvikler verildiğinden bahsedip, kobi, orta ölçekli M.I.C.E. şirketleri ve turizm acentelerinin getirdikleri ihracat turizminden teşvik alması gerektiğini de belirtti. Tourismo Grup Başkanı da Sektörel Sertifikasyon olması gerektiğini yapılan M.I.C.E. işlerinin lisanssız yapılmaması gerektiğini vurguladı. 2. Dönem TÜRSAB İkinci Başkan Yardımcılığı yapan geçmiş Dönem Skal Başkanı Hülya Aslantaş ise, “kendi döneminde bu konuda çok lobi yapmamız ragmen gizli bir el hiç bir sonuca bizi ulaştırtmadı. Grafikerlerin, taksicilerin bile tarifesi varken M.I.C.E. sektöründe bir tarife oluşmaması sektörün büyük bir eksikliği.” dedi.

 

Pirinçcioğlu “Zaman birlik olma zamanı” diyerek sözlerini tamamladı. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Başarılı Antalya İl Başkanı Sizce Hangisi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV